Problem z odczytywaniem płyt
#1
Witam was. Na wstępie chciałbym was ostrzec, że post będzie długi, bo chcę abyście się dokładnie zapoznali ze sprawą.

Niedawno zakupiłem konsolę Playstation 2 SCPH-77004, przerobioną Free MC Bootem. Dostałem w komplecie grę Killzone, którą odpaliłem i działała ona bez zarzutu, hulała perfekcyjnie. Później ściągnąłem sobie grę, by ją potem nagrać i grać w nią na mojej konsoli. Niestety, nie było mi to dane, bo okazało się, że Free MC Boot w ogóle nie był wgrany. Odesłałem kartę pamięci, dostałem ją z powrotem a do tego w ramach rekompensaty sklep, w którym kupiłem konsolkę dorzucił mi grę, Dead or Alive 2. Tej gry nie włączałem, chyba z braku czasu.

W końcu kilka dni temu postanowiłem nagrać sobie kilka gierek. Ściągnąłem sobie Vice City Stories, Liberty City Stories, Metal Gear Solid 3 oraz Okami. Kupiłem sobie bloczek 10 płyt Verbatim DVD+R (wyczytałem tutaj, że ponoć takie są najlepsze) w sklepie Komputronik. Następnie spatchowałem sobie wszystkie ściągnięte przeze mnie gry i zacząłem je nagrywać. Dokładnego modelu nagrywarki nie jestem w stanie wam podać, z racji tego, że jestem oddalony w chwili obecnej od kilkanaście kilometrów od rodzinnego domu, ale było to coś takiego: http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/...24LS50.jsp Z tym że oczywiście jest to starszy model, bo nagrywarka była kupiona kilka lat temu. Dobrych kilka lat temu. No więc ponagrywałem gry, no i gdy wkładam je do napędu, dzieje się coś dziwnego.

Włożyłem Vice City Stories. Wszystko elegancko, FMCB wykrywa grę, włączam ją, pojawia się kilka znaczków Rockstara, creditsy (w tej grze pojawiają się na początku), potem klikam start żeby przewinąć creditsy i gra przestaje się wczytywać. Czarny ekran. Próbowałem kilka razy i nic to nie dało. A więc nagrałem VCS ponownie. Tym razem gra wczytała mi się aż do ekranu, gdzie leci pasek wczytywania i pokazane są te fajne artworki z gry. Ale tu również gra nie wczytała mi się dalej.

Wkładam następnie LCS. Tu również gra wczytuje się jedynie do artworków, dalej niestety nie. Potem wkładam MGS-a, ale tu jedynie pojawia się logo Konami, potem ikonka płyty w lewym górnym rogu a dalej nic. Zwiecha.

Jedyna gra z tych nagranych, w którą dało się zagrać to Okami. Ta miała problemy z wczytaniem, na początku były małe lagi, jednak po chwili już ich nie było. Pograłem półtorej godziny i wszystko było okej.

Potem postanowiłem włożyć grę Dead or Alive 2, oryginalną, która przyszła mi wraz z kartą pamięci i ta gra podobnie jak Killzone działa bez zarzutu - wczytuje się bardzo szybko i później działa bez żadnych zwiech.

No i tu jestem trochę skonfudowany, bo nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Możliwości jest kilka, ale żadna do końca nie pasuje, bo:

- laser w złym stanie - odpada, bo oryginałki idą bez problemu.
- słaba nagrywarka - to jedna z bardziej prawdopodobnych możliwości. Nagrywarka ma już swoje lata, jednak nie wiem, czy jej wiek może wpłynąć na jakość nagranych gier. Odpowiedzcie mi, jeśli możecie.
- słabej jakości płyty - to też jest możliwe. Płyty były kupione w bloczku po 10 płyt w cenie 14.99. Wiem, że jest to cena niska, bo widywałem bloczki w cenach po 24.99. Jednak są to Verbatimy, a więc jedne z lepszych płyt. Czytałem, że płyty kupowane na przykład w supermarketach jak Tesco mogą być słabej jakości, jednak te były kupione w stricte komputerowym sklepie (Komputronik).

Macie jakieś pomysły, co można zaradzić, jak jednoznacznie sprawdzić co powoduje takie problemy z wczytywaniem gier? Byłbym wdzięczny za każdą sugestię lub radę, jaką będziecie mi w stanie udzielić Wink
"Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji." - Kazik Staszewski

Odpowiedz
#2
Mój pomysł to laser. Oryginały przestaną Ci działać na samym końcu, a zacznie się od kopii i to na plusach. Kup jedną płytę DVD-R Verbatim i nagraj jakąś grę którą już masz na plusach z tą samą prędkością na tej samej nagrywarce tym samym programem(np. GTA:VCS). Jeśli po przygotowaniu takiej kopii gra na minusach zadziała podczas gdy na plusach się przycinała lub nie ładowała to znak, że wina leży po stronie lasera. Płyty z Komputronika powinny być OK, oni na własną rękę sprowadzają nośniki gdyż oprócz sklepów są też hurtownią sprzętu komputerowego/RTV/AGD.
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360

[Obrazek: XsKg1.gif]
[Obrazek: 1N8cslJ.jpg]
Odpowiedz
#3
Okej, dzięki za sugestię. Zrobię tak w weekend, bo wtedy wrócę z powrotem do domu, gdzie mam ten komputer na którym nagrywałem gry. Dam znać najprawdopodobniej w niedzielę co i jak z tą grą nagraną na DVD-R.
"Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji." - Kazik Staszewski

Odpowiedz
#4
Ja osobiście nigdy nie zawiodłem się na płytkach Sony i TDK więc możesz spróbować nagrać na tych nośnikach, jeżeli masz oczywiście taką możliwość. Zawsze nagrywam na minusach. "Okami" poszło, ale również z lekkimi oporami więc problem leży po stronie nagrywania/płyt/lasera. Polecam dodatkowo przeczyścić soczewkę.
[Obrazek: Kraszuuu.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z odczytywaniem płyt w PS2 Slim. KekMeh 0 257 05-12-2022, 21:55
Ostatni post: KekMeh
  PS2 nie czyta wszystkich płyt (FAT) mateusz120 2 1750 14-04-2020, 17:03
Ostatni post: mateusz120
  Nie czyta mi płyt z PS1 mav2002 3 1772 15-03-2020, 11:30
Ostatni post: mav2002
  PS2 Fat 30004 nie czyta płyt i się wyłącza lysy1234lysy1234 7 4096 02-12-2017, 20:45
Ostatni post: lysy1234lysy1234
  PS2 77004 Problem z odczytem płyt QkeeZ 6 4905 05-07-2017, 01:10
Ostatni post: QkeeZ
  Nowy laser nie czyta płyt raster 12 6368 29-05-2016, 12:52
Ostatni post: raster
  PS2 Slim nie kręci płyt Robson 2 2712 23-04-2016, 09:20
Ostatni post: Robson
  PS2 nie czyta płyt za pierwszym razem siemieniaka 12 5212 07-11-2015, 17:56
Ostatni post: siemieniaka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości