[Tutorial] Zakładanie kont Battlefield 2 LATO 2014
#1
Witam wszystkich.Z góry przepraszam ,ale to mój pierwszy poradnik nad ,którym się bardziej przyłożyłem. Dzisiaj wytłumaczę wam jak zakładać konta w grze Battlefield 2 Modern Combat w 2014 roku (krok po kroku dla zielonych).
Zaczynajmy ! Wink
LINK DO POBRANIA ZDJĘĆ za jakość przepraszam ale nie posiadam dobrego aparatu
IP aktualne znajdziecie tutaj: http://www.bobzent.info/


NIE BIORĘ KONSEKWENCJI ZA DODATKOWĄ OPŁATĘ ZA INTERNET!! Lecz ich nie powinno być.

W takim oznaczeniu np: (5) będzie oznaczony numerek zdjęcia pasujący do opisu.
NIE JESTEM MASZYNĄ ZA BŁĘDY PRZEPRASZAM.
JEŻELI ZNALAZŁEŚ BŁĄD KONIECZNIE POINFORMUJ AUTORA.

1.Co potrzebujemy?
-PlayStation2 slim lub fat (KONIECZNIE z NETWORK ADAPTER)
-kartę pamięci
-pada
-kabel sieciowy RJ-45 (zwykły internetowy) i go normalnie wkładamy do wyjścia "network" z tyłu konsoli.
-dostęp do internetu
-grę BF2 Modern Combat oryginalną lub kopię zapasową nagraną DNASEM (link do poradnika) PAMIĘTAJ KAŻDA KOPIA GRY (BEZ POSIADANIA ORYGINAŁU) TO KRADZIEŻ I NIKT TEGO NIE POPIERA (szczególnie policja ;d )!!!

2.Jak się dotego zabrać ?

Weź sobie jakąś karteczkę i przepisz to lub zapamiętaj: 24.104.226.56 jest to DNS do zakładania kont.
Na początku włączamy konsole z grą. Następnie wchodzimy w "PLAY ONLINE".

3.Do roboty Wink

Czekamy aż się załaduje. Powinno pokazać się coś takiego : (1). Dajemy "CREATE/EDIT". Potwierdzamy wciskając "CREATE/EDIT" (2)
Powinno przekierować nas do (3) wciskamy "Add Settings". Wybieramy slot (co tutaj tłumaczyć tylko wcisnąć (krzyżyk) tam gdzie mają być zapisane ustawienia.
Powinno wyświetlić nam się okienko "Settings Guide Mode" wciskamy (w prawo) na krzyżaku (4).
Gdy to zrobimy widzimy okienko "Hardware Settings" (5) wciskamy (krzyżyk). Możemy wcisnąć teraz na krzyżaku (w prawo).
U naszym oczom pokazał się komunikat "Confirm" (6) wciskamy (krzyżyk).
Dajemy (w prawo) na krzyżaku powinny zmieniać się okienka aż do "DNS Server Address Setup" jest to dwa okienka dalej. Tutaj zmieniamy z "Auto" na "Manual" i potwierdzamy (krzyżyk) (7).
Dajemy kolejny raz w prawo powinno być okienko "DNS Server Address Entry" I WSZĘDZIE BĘDĄ LICZBY 0. (8) żeby coś pozmieniać wciskamy na wybranym polu (krzyżyk).
W PRIMARY DNS WPISUJEMY TE LICZBY ,KTÓRE MÓWIŁEM ,ŻEBY SOBIE PRZEPISAĆ NA KARTECZKĘ. POWINNO TO WSZYSTKO WYGLĄDAĆ TAK: (9).
Dajemy kolejne okienko wciskając na krzyżaku (w prawo). Okienko to "Name the Settings" Wciskamy krzyżyk i zmieniamy nazwę ,na jakom chcemy. WARTO NAPISAĆ NP. BATTLEFIELD 2 ,PONIEWAŻ NIE MYLIŁO SIĘ NAM Z INNYMI GRAMI. (10)
I znów (w prawo) i okienko to "Confirm and Save the Setting" tutaj tylko wciskamy (krzyżyk) upewniając się ,że dobrze skonfigurowaliśmy nasze ustawienia. (11) i (12).
Powinno się ładnie zapisać wciskamy "OK" (krzyżykiem) (13).
Teraz tylko zostało nam wybrać "YES" (krzyżykiem) ,aby sprawdzić nasze połączenie z internetem. (14).
Znowu okienko się pojawiło "Start the Connection Test" wciskamy (krzyżyk" ,aby rozpocząć (15).
Czekamy ,aż test się zakończy. Powinno być takie okienko po zakończeniu (16) Wciskamy "OK" (krzyżykiem) .
Klikamy (kółko aby wyjść z ustawień. (17) i wybieramy "Quit" (krzyżykiem).

TO KONIEC Z USTAWIENIAMI ;__;
Samo powinno zresetować grę.

4."Odpalamy grę"

Wybieramy "PLAY ONLINE".
Powinno być teraz takie okienko "Select Network Configuration" wybieramy nasze ustawienia (18) (krzyżyk).
Automatycznie powinno być okienko ,w którym DNAS jest sprawdzany. Jeżeli mamy oryginalną gę BF2:MC nie będziemy mieć problemu jeżeli kopię zapasową i wyskoczy "błąd 404" (czy coś takiego) trzeba zresetować konsolę 3 razy szybko.
No i mamy okienko "Information" (19) wciskamy jak zawsze "OK" (krzyżyk).
W okienku "LOGON" wybieramy "GAMESPY ID MANGEMENT" (krzyżyk) (20).
W następnym okienku zmieniamy z "ENTER YOUR ID" na "CREATE NEW ID" i wybieramy (krzyżykiem) (21).
Pojawia nam się okienko "Privacy Policy and User Agreement" wybieramy "ACCEPT" (krzyżykiem) (22) KILKA RAZY ,AŻ DO SKUTKU.
W następnym okienku "CREATE NEW ID" uzupełniamy swoje dane Wink Ja zrobię oczywiście przykładowe Big Grin (23).
Zjeżdżamy na dół i klikamy "Create New ID" Wyskoczy takie okienko (24) Klikamy "OK" (krzyżykiem).
Następne okienko "Please Confirm" wybieramy "YES" i potwierdzamy (krzyżykiem). Czekamy ,aż się zapisze. Oto konto Wink (25).
Teraz zostało tylko wybrać konto W okienku "LOGON" (krzyżykiem) (26) Wcisnąć raz jeszcze (krzyżyk) ,ponieważ w tym okienku "PROFILE SUMMARY" mamy tylko przedstawioną naszą postać (zabicia ,medale itp.) (27).
W następnym okienku zmieniamy z "PLAY NOW" na "FIND GAME" i wciskamy (krzyżyk). (28) Pojawi się okienko "GAME SEARCH" wciskamy (krzyżyk) (29).
W okienku "FIND GAME: wybieramy serwer (krzyżykiem) i "gramy" (30).


Niestety oficjalne serwery Battlefield 2: Modern Combat zostały wyłączone w maju 2014 roku. Teraz można tylko założyć konto ,ponieważ nie wiadomo czy jutro będzie taka możliwość i czekać na jakieś uruchomienie serwerów.

PORADNIK SPECJALNIE DLA PLAYSTATION FORUM STWORZONY PRZEZ LABELI.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY AUTORA.
Odpowiedz
#2
Popatrzyłem i adres IP wskazuje cały czas na ten sam serwer www.bobzent.info, który był wcześniej, a jedynie co jakiś czas zmieniane jest IP... Smile Reasumując procedura zakładania konta wygląda cały czas tak, jak wyglądała, a jedynie zmieniony został adres IP serwera do pobierania umowy.
Warto byłoby dopisać adres tego serwera, bo jak zmieni się znowu adres IP, to tam będziemy mogli znaleźć aktualny adres IP do wpisania w konfiguracji... Smile

Dzisiaj pomimo wielu prób nie udało mi się ani zalogować na moje wcześniejsze konto, ani utworzyć nowego. Sad
[Obrazek: 9458.png][Obrazek: piotros_org.png]
3DS FC: 2724-0392-0522
Odpowiedz
#3
Ja dzis sprobuje sie zalogowac na swoje Wink
Moje konsole:

PlayStation One SCPH-102
PlayStation 2 Slim HDD Mod SCPH-70003
PlayStation 2 Fat SCPH-39004 + NA + Wireless Sony DS2
PlayStation 3 Slim CECH-3004b
PlayStation Portable 3004

Xbox Classic v1.6 80GB


[Obrazek: 951930.png]
Odpowiedz
#4
Z zalogowaniem będziesz miał bardzo trudno. ;c
Procedura została ta sama ,lecz jest dobrze wytłumaczone (mam nadzieję) Wink
Odpowiedz
#5
No konto juz nie istnieje, mozliwe ze jak bym zmienil DNS to by zalogowalo ale nie chce mi sie Tongue
Moje konsole:

PlayStation One SCPH-102
PlayStation 2 Slim HDD Mod SCPH-70003
PlayStation 2 Fat SCPH-39004 + NA + Wireless Sony DS2
PlayStation 3 Slim CECH-3004b
PlayStation Portable 3004

Xbox Classic v1.6 80GB


[Obrazek: 951930.png]
Odpowiedz
#6
Teraz to zostało czekać na możliwe "nowe" serwery. ;p A nie da się zalogować przez XLinka ?
Odpowiedz
#7
XLink jak dla mnie służy do połączenia 2 konsol oddalonych od siebie i granie przez LAN w gry, które wspierają taką możliwość.
BF2 korzystał z łączenia z serwerami i nie umożliwiał gry bezpośredniej pomiędzy 2 konsolami.
Przez XLinka da się podobno grać w GT4, bo ona zapewnia łączenie 2 konsol, a XLink daje taką możliwość przy użyciu internetu i komputera... Smile
[Obrazek: 9458.png][Obrazek: piotros_org.png]
3DS FC: 2724-0392-0522
Odpowiedz
#8
Da się grać przez Xlinka w GT4 ,bo grałem z kolegą. Wink
Odpowiedz
#9
[img] zamiast numerków by się przydało Wink .
[Obrazek: playstation_blood_by_fuckinsick-d4cdnkd.gif][Obrazek: arhplus.png][Obrazek: playstation_blood_by_fuckinsick-d4cdnkd.gif]
Odpowiedz
#10
Poradnik spóźnił się około 6lat XD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości