[ROZWIĄZANE] Konsola przestała czytać płyty cd/dvd
#1
Witam posiadam konsole ps2 slim około 3 lat przerobioną freemcbotem lecz od pewnego czasu przestała czytać płyty cd z muzyką oraz dvd z grami, które wcześniej chodziły. Gdy wkładam grę nagraną na płytkę dvd nie czyta mi jej i pojawia się czarny obraz, gdy wkładam cd z muzyką wyskakuje mi browser, gdy klikam jest pokazana karta pamięci oraz płyta klikam w płytkę i włącza się ona na 2 sec i od razu wraca do głównego menu. Podejrzewam że to laser, lecz mój młodszy brat mówił mi że kiedyś nie chciało mu czytać gier to wszedł na kartę pamięci i coś pousuwał możliwe że to była właśnie przeróbka jak mogę sprawdzić czy to jest wina lasera czy właśnie brak pliku z przerobieniem konsoli ? Z góry dzięki , pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
ZMIEŃ NAZWĘ TEMATU NA JAKĄŚ SENSOWNĄ BO ADMIN NAPRAWDĘ CI GO USUNIE.

FMCB jest zainstalowany jeśli pojawia się jego menu czyli w menu jest coś więcej niż Browser i Configuration. Jeśli FMCB Ci działa to możesz sprawdzić uLauchELF'em czy masz ESR który służy do uruchamiania gier. ESR'a znajdziesz najczęściej w mc0:/BOOT/ . Może być nazwany po prostu ESR, czasem jest to jakaś dłuższa nazwa.

A co jeśli nie ma ani ESR ani uLELF'a? W takim wypadku powinieneś mieć program do konfiguracji menu FMCB. Wrzucasz na pendrive, który współpracuje z Twoim PS2, uLELF'a i ESR'a, w konfiguratorze przypisujesz uLELF'a który jest na mass:/ (czyli pendrive) i resetujesz konsolę z włożonym pendrivem. Po resecie w menu pojawi Ci się pozycja którą dodałeś. Uruchamiasz uLELF'a i kopiujesz ESR oraz uLELFa na kartę, następnie ponowny reset i tym razem w konfiguratorze FMCB przypisujesz programy które wrzuciłeś na kartę czyli na mc0:/
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360

[Obrazek: XsKg1.gif]
[Obrazek: 1N8cslJ.jpg]
Odpowiedz
#3
Gdy włączam ją bez gry wyskakuje menu Browser i system configuration gdy klikam browser jest karta pamięci a na niej plik który waży 5kb. Ja jestem kompletnie zielony w tym co napisałeś konsole kupiłem a ona była już przerobiona czytała gry i po pewnym czasie przestała.
Odpowiedz
#4
Z tego co piszesz wychodzi na to że nie masz zainstalowanego FMCB na karcie. Jeżeli mówisz że był na 100% to znaczy, że został usunięty. Jedyne co teraz możesz zrobić to zainstalować ponownie FMCB, a jest Ci do tego potrzebna druga, przerobiona (w dowolny sposób) konsola.
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360

[Obrazek: XsKg1.gif]
[Obrazek: 1N8cslJ.jpg]
Odpowiedz
#5
Sprawdziłem właśnie na orginalnej grze i działa, więc to jednak problem przerobienia. Nikt w mojej okolicy raczej nie ma ps2 przerobionego, więc z tym będzie kłopot nie można tego w jakiś inny sposób zrobić bez 2 ps2? Znalzłem na allegro przerobioną kartę http://allegro.pl/karta-sony-oryginal-8m...90385.html tylko że to jest kolo 40 zł a kartę sam posiadam i wolałbym zrobić bezpłatnie
Odpowiedz
#6
Bez przeróbki da się jeśli masz jedną z tych gier w wersji oryginalnej:

Cytat:007 Agent under fire
007 from Russia with love
SOCOM Combined Assult
Metal Gear Solid 3 Snake Eater
Socom 3
Socom 2
Syphon Filter The Omega Strain
Splinter Cell Chaos Theory
Battlefield 2 Modern Combat
King of Fighters Neowave
StarWars Battlefront 2
Jak X Combat Racing
Ratchet Deadlocked
Smackdown vs. Raw 2006
NHL 2004
Demo Disc 066 [NTSC-U] [SCUS-97241]

Z tym że na 100% działa to w sumie tylko z 2 pierwszymi grami co do reszty nie ma pewności. Możesz także wysłać kartę do mnie (płacisz tylko za wysyłkę, w sumie około 9zł) i będziesz miał przerobione.
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360

[Obrazek: XsKg1.gif]
[Obrazek: 1N8cslJ.jpg]
Odpowiedz
#7
Okej to wyślij mi na prv twoje dane na które mam wysłać kartę i jutro rano to zrobię
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja konsola niby hula, ale... Detu 4 851 30-11-2021, 19:08
Ostatni post: Detu
  OPEN PS2 LOADER PŁYTY DVD Bigsmoke05pl 1 1014 22-05-2021, 19:08
Ostatni post: Jolek
  Moje ps2 slim nie czyta nowego pada kompatybilnego z tą konsolą Bigsmoke05pl 9 2475 02-08-2020, 16:33
Ostatni post: Jolek
  PS3 FAT - konsola nie uruchamia się po wyłączeniu powerem Albert05 1 1581 01-05-2020, 14:13
Ostatni post: Makaveli
  Nie zamykająca się "tacka" na płyty mateusz120 0 1076 08-04-2020, 18:31
Ostatni post: mateusz120
  PS2 Fat - laser zaczyna czytać płytę dopiero po 50 sekundach Bone 2 1801 10-11-2019, 22:32
Ostatni post: Bone
  Timesplitters - Konsola głośno chodzi Bone 2 1834 13-10-2019, 23:10
Ostatni post: Szymon
  Wyłącza się sama konsola Cloud14 4 2048 26-01-2019, 23:19
Ostatni post: Atr3ju

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości