Liczba postów: 26
Liczba wątków: 5
Dołączył: 27-01-2013
Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym napisać że obecnie czasy są jakie są i od 2 lat kupuję gry na ps3 oryginały, lecz coraz bardziej ciężko z kasą więc zdecydowałem się na przeróbkę. Jestem zielony w te klocki ale znalazłem oferty na allegro które wykonają dla mnie downgrade i wgrają odpowiednie oprogramowanie. Teraz pytanie do Was czy to jest bezpieczne dla konsoli? W sensie czy nie padnie mi po dwóch miesiącach? Posiadam PS3 slim 160gb. Oto oferty które mnie interesują, proszę o fachową radę czy wybrać tą droższą z czyszczeniem,smarowaniem PS3 czy może tą tańszą gdzie robią tylko downgrade konsoli. Pozdrawiam.
http://allegro.pl/downgrade-przerobka-ps...94794.html
http://allegro.pl/downgrade-ps3-do-3-55-...92391.html
Liczba postów: 2837
Liczba wątków: 188
Dołączył: 27-08-2011
Oczywiście model pod downgrade pasuje??
Tylko trochę nie rozumiem pytania. Jeżeli już to ofertę z czyszczeniem konsoli, zawsze to lepiej mieć wymienioną pastę itp.
Czy jest bezpieczne? No cóż jest to zejście z oprogramowania czyli w sumie jak masz 4.7 obniżają je do 3.55 jest to po prostu samo oprogramowanie, nie ma tu zmian sprzętowych.
Później używasz CFW które co jakiś czas trzeba aktualizować, niby w tryb multiplayera można grać ale... trzeba kombinować z wgrywaniem odpowiedniego softu, zmianami ID konsoli itp.
Liczba postów: 26
Liczba wątków: 5
Dołączył: 27-01-2013
16-05-2014, 15:28
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2014, 15:28 przez ko21x.)
Tak, model pasuje jak najbardziej.....Właśnie zapomniałem dodać że multi mnie nie interesuje, jestem graczem typowym na single, nie przepadam za multi. W sumie nigdy nie przepadałem. Czyli opcja z czyszczeniem jest jak najbardziej na miejscu? Aha i chciałbym tylko tak na chłopski rozum się dowiedzieć czy wgrywanie gier na konsole odbywa sie za pomocą pendrive'a tak? Pobieram kopie zapasową z neta na kompie, wrzucam na pena i z pena na twardziela w ps3? Tak to wygląda?
Liczba postów: 2837
Liczba wątków: 188
Dołączył: 27-08-2011
Tak, również wchodzi w grę kopiowanie gier z płyt.
Liczba postów: 26
Liczba wątków: 5
Dołączył: 27-01-2013
16-05-2014, 18:30
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014, 15:26 przez ko21x.)
Ok, dzięki wielkie za pomoc! I pozdrawiam
EDIT
Witam, mam jeszcze jedno pytanko dotyczącego downgrade'a i multimana a mianowicie czy włączać się będą na ps3 nowe gierki z 2014 jak i te z np. 2008r.? Nie trzeba żadnych uaktualnień robić na konsoli? A jeżeli tak to w jaki sposób? Wole się dowiedzieć wszystkiego zanim wyślę konsolę do przeróbki.
EDIT
I szczerze powiem właśnie się trochę naczytałem i przeraża mnie ta przeróbka, bo jest troche ludzi którzy ciągle piszą że z tą grą mają problem...z tamtą, ta wywala czarny ekran, jakieś fixy ściągają, grzebanie w opcjach... kurde szczerze myślałem że to będzie ot tak proste jak na psp, nagrywam i gram. A tu tyle zachodu z niektórymi grami... masakra, nie wiem czy sobie poradzę... Co o tym myślicie??
Liczba postów: 2154
Liczba wątków: 61
Dołączył: 15-04-2012
No wiesz, czasami trzeba stosować Fixy
Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Liczba postów: 2837
Liczba wątków: 188
Dołączył: 27-08-2011
Właśnie CFW tym się charakteryzuje. Najpierw jest problem z eboot-em, czasami trzeba go fix-ować, potem jaki manager: multiman, gaia czy inny. Potem problem: gra niewidoczna w menu

Najlepszą przeróbką jest na dzień dzisiejszy COBRA ODE lub E3 ODE PRO. Gramy w obrazy iso gier z HDD zewnętrznego, multiplayer działa. Jego wadą jest cena, chociaż jakieś 350 zeta to w sumie nawet nie jest cena dwóch gier z nowości
Liczba postów: 26
Liczba wątków: 5
Dołączył: 27-01-2013
Wszystko już jasne, dzięki za odpowiedzi.