Nat type Open
#1
Witam mam mały problem z uzyskaniem Nat :Open w call of duty AW
Zaczynimy od początku w domu posiadam jeden główny router i drugi w pokoju świeżo zakupiony .

Kiedy podłącze się pod główny router mam open nat .
Kiedy podłącze się pod router w pokoju mam strict nat
ustawiłem statyczne ip dla ps3 w pokoju , w głównym statyczne ip dla routera w pokoju , w pokoju odblokowałem porty posiłkując się https://www.bungie.net/en/Help/Article/11931

ogólnie konsola pokazuje cały czas nat typu 2 czyli chyba ok?

mam nadzieje ze to czytelne jakby ktoś mógł pomóc krok po kroku byłbym wdzięczny bo się chyba pogubiłem
Odpowiedz
#2
Czyżbyś zaczynał grać w Destiny, bo posiłkujesz się ich pomocą? Tongue

NAT2 powinien być ok do większości przypadków. Ja we wszystkie gry sieciowe nie miałem żadnego problemu z rozmową i grą.
Jak chcesz uzyskać NAT1, to musiałbyś poustawiać DMZ w routerze głównym, żeby wskazywał na IP drugiego routera, a w drugim routerze ustawić DMZ na IP konsoli. Chyba, że drugi router robi tylko za przekaźnik i sam nie nadaje adresów IP i robi to główny router, wtedy tylko jeden DMZ.
Generalnie jak zauważyłem, to żeby uzyskać NAT1 musisz podłączyć konsolę bezpośrednio do modemu/czegokolwiek bądź od Twojego dostawcy internetu. Jak nie masz takiej możliwości to powinno pomóc poustawianie DMZ, ale w moim przypadku nie pomagało, więc odpuściłem i używam NAT2.
[Obrazek: 9458.png][Obrazek: piotros_org.png]
3DS FC: 2724-0392-0522
Odpowiedz
#3
Tak jak pisałeś poustawiałem dmz w obu ruterach i dalej nat 2 ogólnie jeśli pojadę tylko przez główny ruter tez mam nat 2 z tą różnica
ZeberkoPL napisał(a):.. w call of duty AW
Kiedy podłącze się pod główny router mam open nat .
Kiedy podłącze się pod router w pokoju mam strict nat
wszystko hula bez lagów ale że nowy ruter to chciałem to zrobić na cycuś glancuś Wink

ale to chyba coś wina tytułu z nat 2 powinien by" nat modern" ??
Odpowiedz
#4
A to pewnie przez to, że każdy z routerów nadaje Ci adresy IP z innych sieci. Czasami routery pozwalają za robienie za bramkę i wtedy adresy IP nadaje główny router, a drugi router już się tym nie zajmuje. Jak dla mnie istniałaby szansa, że przy takim ustawieniu osiągnąłbyś open nat.
[Obrazek: 9458.png][Obrazek: piotros_org.png]
3DS FC: 2724-0392-0522
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości