Najlepsza jakość obrazu na ps2
#1
Witam!
Posiadam konsole ps2 już od ponad 2 lat ale od jakiegoś czasu zaczołem wracać do tzw. perełek. Podłączyłem ps2 pod swój start 32 calowy CRT i zastanawiam się jak można polepszyć obraz wyświetlany na ekranie.

Zacząłem od kupna kabla RGB (o takiego ) i po podłączeniu go do ps2 obraz wyświtlany przez konsolę znaczocą się poprawił . Wszystko nabrało głebi i jakby antyaliasing się włączył Smile .

Ale tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy można jeszcze w jakis znaczący sposób poprawić grafike , obraz wyświetalny przez ps2 . Jeśli to jak i czym ?


Ps. Jeśli ktoś grał w shadow of collosus to wie że ta wygląda przepięknie. Ale ostatnio natknołem sie na screeny na gry-online i na nich SOC prezentuje sie jeszcze lepiej ! Jak to możliwe? Chodzi mi głównie o ten screen :

[Obrazek: .%5CGaleria%5CHtml%5CDokumenty%5C164439218.jpg]


Sierść tego collosusa jest zielona i lepszej jakości a u mnie na monitorze sierść jest zwykła szarobura i bardziej rozmyta ! Mam nadzieje że pokazany jest to screen z gry a nie jakiś podrasowany art ?
Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2
Sądzę że jest to podrasowany art, nie ma czym sobie zaprzątać głowy.
[Obrazek: Adek1989_PL.png]
[Obrazek: Adek1989_PL.png]
Odpowiedz
#3
Dobra aleś mi odpowidział obszernie. Ale czy da sie jeszcze uzyskać lepszą jakoś czy nie?
Ok. Znalazłem jeszcze opcje playstation driver :
są do wyboru :

1) disc speed - zmieniam z normal na speed
2) texture mapping!! - zmieniam z normal na smooth

I mam problem z zapisaniem tych opcji . Po włączeniu konsoli od nowa znowu sie ustawiają na normal. O co chodzi?
Odpowiedz
#4
Hej, możesz podrzucić inny link z tym kablem? Bo nie wiem o jaki chodzi, to sobie sprawie może Tongue
Odpowiedz
#5
możesz se ściągnąć program HDtv czy jakoś tak poszukaj se w necie
Odpowiedz
#6
Wszystko zalezy od tego jakie posiadasz lacza w tv, jesli tylko scart i chinche, to niczym lepszym nie podlaczysz...
A do programu, o ktorym byla mowa nic nie zrobisz, jesli nie masz zlacza component w tv, bo trzeba miec i odpowiedni kabelek. Inna sprawa jest to, ze czytalem test tego programu i jest wiele przklaman, wiec ostatecznie daj sobie z nim spokoj.
Odpowiedz
#7
venom juz w ktoryms temacie pisales post pod postem;] jest opcja edytuj;]
[Obrazek: sygnaturka25gu9.jpg]
Odpowiedz
#8
ciopaka napisał(a):1) disc speed - zmieniam z normal na speed
2) texture mapping!! - zmieniam z normal na smooth

I mam problem z zapisaniem tych opcji . Po włączeniu konsoli od nowa znowu sie ustawiają na normal. O co chodzi?

a co do tego ? jak to zapisać ? i czy w ogóle sie da Wink
Odpowiedz
#9
Ten screen na gry-online to zwykły art od producentówWink

Masz oryginalną kartę pamięci sony 8MB? bo na innej nie zapiszesz.
Odpowiedz
#10
Ja mam oryginalna sony 8mb i mi tak samo jak ciopak'owi Big Grin nie zapisuje. Mam jedynie przerobioną konsolkę ale wątpię żeby to miało jakiś wpływ na zapis
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  77003 pal, brak obrazu na kablu component, koniec pomysłów :( miszi 0 384 27-03-2022, 10:07
Ostatni post: miszi
  77003 pal, brak obrazu na kablu component, koniec pomysłów :( miszi 0 338 27-03-2022, 10:07
Ostatni post: miszi
  PS2 brak obrazu Component kocur29 6 3668 10-01-2019, 21:24
Ostatni post: tomx1989
  Ps2 slim brak obrazu i dzwieku Incal1 15 12710 18-04-2018, 16:15
Ostatni post: admunt1
  PS2 Slim Brak obrazu, nie czyta plyt. cpikson 8 4357 20-03-2018, 22:00
Ostatni post: cpikson
  Zacinanie się obrazu oraz dźwięku w cutscenach oraz intrach. Sawran 2 2317 19-02-2018, 10:47
Ostatni post: Sawran
  Czy jest możliwość przechwytywania obrazu konsoli do tabletu z androidem ChalkaGamerPL 4 3294 24-04-2017, 20:54
Ostatni post: Tankudoraiba
  Opóźnienie obrazu na TV PawelGamer3 10 5647 04-07-2016, 12:33
Ostatni post: PawelGamer3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości