Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Max Payne 2 - The fall of Max Payne
#1
Max Payne 2: The Fall of Max Payne to gra typu TPS stworzona przez firmę Remedy Entertainment dla platform PC, Xbox oraz PlayStation 2. Max Payne 2 kontynuuje historię Maxa Payne'a, detektywa zamieszanego w zabójstwo w Nowym Jorku. Podobnie jak poprzednia część, gra została zrobiona w stylu filmu gangsterskiego (ang. film noir). Wykorzystano w niej, podobnie jak w części pierwszej, efekt tzw. bullet-time. The Fall of Max Payne został wydany przez Rockstar Games 15 października 2003 początkowo na PC, a później również na konsole. Gra została dobrze przyjęta przez krytykę i graczy, m.in. dzięki swojej wciągającej fabule.
Główną cechą drugiej części gry Max Payne jest większy nacisk na rozgrywkę w stylu gier FPS. Max jest silniejszy i potrafi przeżyć większą ilość trafień przeciwnika. W dodatku oponenci są nieco słabsi niż w pierwszej części gry co powoduje że gra cechuje się niższym stopniem trudności. Kolejną cechą jest regenerujący się efekt "bullet-time". Wszystkie wersje gry (czyli platformy – PC, Xbox i PlayStation 2) oferują możliwość zapisu/odczytu stanu gry. Gra rozpoczyna się na najniższym stopniu trudności – wyższe są odblokowywane po ukończeniu całej gry. Gra od poprzedników jest od dużo łatwiejsza – dlatego to jeden z powodów dla których ją wygrałem .
Max Payne 2 wprowadza nową wersję efektu "bullet time", który teraz nie tylko spowalnia akcję gry, ale również zwiększa szybkość Maxa i ilość wystrzelonych pocisków z broni. Gracz może zwiększyć efekt poprzez celne trafienia przeciwnika podczas trwania "bullet time" – podobny efekt występował w filmie Matrix. Sam mogę dodać że najlepiej używać bulle timu w miejscach nowych lub w tych gdzie znajduję się bardzo dużo ludzi (do zabicia)

Akcja gry rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Max jako detektyw NYPD zostaje pewnego wieczoru wezwany w sprawie strzelaniny w magazynach rosyjskiego gangstera – Vladimira Lema. Okazuje się, że budynek został zaatakowany przez uzbrojonych po zęby pracowników firmy oczyszczającej. Policja sądzi, że czyściciele pracują dla lokalnych gangsterów, z którymi Vladimir od lat prowadzi wojnę. W trakcie pokonywania kolejnych etapów Max odkrywa, że są oni powiązani z o wiele niebezpieczniejszym przeciwnikiem. Jest nim tajne stowarzyszenie polityków zwane Wewnętrznym Kręgiem, kultywującym stare masońskie tradycje łącznie z morderstwami na tle politycznym. Teraz zaczyna likwidować wszystkich, którzy wiedzą o jego istnieniu. Na czarnej liście jest również Payne. Przed niebezpieczeństwem ostrzega go jego dawna znajoma, Mona Sax, znana z pierwszej części gry. Okazuje się, że jest powiązana z działalnością Alfreda Woodena – byłego szefa organizacji. Max wbrew swoim przełożonym rozpoczyna prywatne śledztwo, które zakończy się spektakularnie krwawą strzelaniną w rezydencji Woodena.
Gry choć całej jeszczę nie przeszedłem bardzo ją chwalę i polecam wszystkim!!!
Źródła :
Wikipedia oraz moja osoba :-0
Sony PS2, 3x DUAL SHOCK 2, Memory Card 32MB, 11 Gier,
Pomoc = +reputacja
Odpowiedz
#2
Grałem w wersję na blaszaki ale po przeczytaniu tej recenzji zachęciłeś mnie do przetestowania tego hitu na konsoli... Spodobała mi się recenzja :] Mam nadzieję że wrażenia będą tak dobre jak w wersji na blaszaka albo i nawet lepsze.
[Obrazek: 302yo9f.png] [Obrazek: beznazwyjo.png]
Gibson Les Paul Zakk Wylde Buzzsaw Custom Orange Studio...
Fight For Thor...

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości