PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - cbool1995 - 01-08-2011

Chyba laser Ci pada ale napisz na jakich płytach nagrywasz


RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - jezzman - 01-08-2011

Nagrywam na płytach ThinkXtra ale już tak pare nagrałem na tych płytkach i śmigają jak orginały a jak włożę płytkę verbatim to działa normalnie i nic sie nie tnie.


RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - Bart - 01-08-2011

Nagrywal na Verbatimach - z predkoscia x8.


RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - cbool1995 - 01-08-2011

A te gry mogą Ci się ciąć ponieważ płyta może być zepsuta/źle zrobiona


RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - jezzman - 01-08-2011

aha ale jak już nagrałem chyba 4 gry na tych płytach i właśnie teraz jedną odpaliłem i działają a reszta nie


RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - Draco - 01-08-2011

(01-08-2011, 12:50)jezzman napisał(a): Nagrywam na płytach ThinkXtra ale już tak pare nagrałem na tych płytkach i śmigają jak orginały a jak włożę płytkę verbatim to działa normalnie i nic sie nie tnie.

Nie rozumie tego zdania. Napisz je po POLSKU!

Jeżeli nagrywasz na ThinkXtra to chyba chcesz bardzo szybko pożegnać się ze swoim laserem. Wyrzuć wszystkie płyty inne niż Verbatim DVD-R zwłaszcza że masz FAT'a do którego lasery nie są najtańsze. Wolne wczytywanie może być winą samej nowo nagranej płyty jeżeli jest to jakiś badziew. Co do prędkości nagrywania to sprawdzałem na tyle sposobów na ile się tylko dało i nie widzę różnicy pomiędzy prędkością 4x i 8x a moja wiedza i doświadczenie, nazwjimy to komputerowe, mówią mi że im wolniej nagrana płyta tym dokładniejsza.

Wina obrazu płyty jest raczej znikoma. Większość obrazów jest robiona z oryginałów 1:1 i nikt w nich nie grzebał więc zakładając że zostaną nagrane na dobrej płycie i będą uruchamiane na sprawnej konsoli to będą działały bez problemu. Wyjątkami od tej reguły są gry wydane oryginalnie na DVD9 czyli nośniku mogącym pomieścić ponad 8GB danych. Takie gry są okrajane z filmików, dźwięku, poddawane kompresji i innym eksperymentom po to aby zmieściły się na normalnej płycie DVD. Efektem takich zabiegów są długie loadingi, niedoczytywanie poziomów, wieszanie się gry, brak filmików, brak dźwięku i wiele wiele innych przypadłości. Rzadko która gra DVD9 zmniejszona do rozmiaru około 4GB działa poprawnie. Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twoja gra była oryginalnie wydana na DVD9 sprawdź czy jest na tej liście:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_DVD-9_games



RE: Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - jezzman - 01-08-2011

Więc na tych płytach lepiej już nie nagrywam gier, szkoda lasera. Dzięki wielkie za pomoc.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Tebich - 11-08-2011

mam 2 karty pamieci na jednej jest juz fmcboot i chce sobie na druga nagrac to co mam zrobic ??


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 11-08-2011

Pobierz ta paczke co jest na pierwszej stronie. Wrzuc na PD. Wloz do pierwszego slotu karte z FMCB. Odpal uELFa wejdz do mass wybierz plik FREEMCBOOT.ELF i wtedy wlaczy Ci sie instalator. Zmien karty. Wyciagnij ta z FMCB i wloz do pierwszego slotu ta kartek, na ktora chcesz wgrac fmcb. Jak juz zmieniles karty, to zrob FORMAT MC, a nastepnie NORMAL INSTAL. Poczekaj az sie zainstaluje. Zresetuj konsole i sprawdz, czy jest na niej FMCB. Jak tak zrobisz, to wszystko powinno byc ok.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Tebich - 11-08-2011

na pendriva wrzucic Paczka FMCB z programami czy SYSTEM.CNF i ULELF.ELF ??