PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - adasq - 17-12-2010

Kolego jak byś przeczytał cały wątek to byś wiedział o co mi chodzi. Czekam na odpowiedzi od osób które wiedzą o co chodzi a nie tak jak ty przeczytales mój post i zwracasz mi uwagę niewiadomo dlaczego nabijając sobie posty.
A po pierwsze nie ma fmcb na psone i ja o tym wiem. Ja chce wgrać fmcb na ps2 ale za pomocą cd.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - wisniarafal8 - 18-12-2010

(17-12-2010, 13:15)adasq napisał(a): Kolego jak byś przeczytał cały wątek to byś wiedział o co mi chodzi. Czekam na odpowiedzi od osób które wiedzą o co chodzi a nie tak jak ty przeczytales mój post i zwracasz mi uwagę niewiadomo dlaczego nabijając sobie posty.
A po pierwsze nie ma fmcb na psone i ja o tym wiem. Ja chce wgrać fmcb na ps2 ale za pomocą cd.

Sory źle to zrozumialem. Myślalem ze ty chcesz podmieniać gry na PSone a nie z PSone Smile


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - adasq - 18-12-2010

(20-01-2009, 12:23)Cukier napisał(a): Wypal ją CDGENem.
Wrzuc pliki tam do okienka. daj Prawy - Edytuj na SYSTEM.CNF.
Zaznacz Napraw LBA, i w okienku z LBA które się aktywuje wpisz 12231
Potem zapisz ten obraz klikając na przycisk IMG z lewej.

Zrobią ci się BIN i CUE. w alkoholu wybierasz CUE i nagrywasz x4

Robię to w ten sposób ale znowu po zamianie płyty nic się nie dzieje. W jaki inny sposób to zrobić?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - ZeberkoPL - 19-12-2010

Witam ja mam następujacy problem .Posiadam konsole fat ver.500xxx ,Swap magic 3.8.Nagrałem płyte z ulefem i fcmb zpierwszego postu.wszystko smiga ale przy instalcji wyskakuje komunikat "Not found - No boot".Instalacjia przechodzi do końca , konsola sie restartuje.Fcmb sie włańcza ale brakuje programów , Skróty (L1,R2... niedziałaja.Jest to moja pierwsza instalacjia wiec bądzcie wyrozumiali a na stanie została ostatatnia czysta płyta wie niema miejsca na exsperymenty

Edit:
Troszke sie jeszcze w ulefie pobawiłem , w Sms usb widzi natomiast w ulefie nie ... .
Z poziomu swap magic`a też niemoge odpalic usb (2 różnych firm) zmieniajac nazwy jak to zostało wytłumaczone w tutku.
czy format plików ma jakieś znaczenie?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 19-12-2010

Spróbuj pobrać paczkę FMCB z innego źródła.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - ZeberkoPL - 19-12-2010

Pobrałem z SKS i dalej mam taki sam problem.W ulefie przypisałem scieżke do sterowników? usb?"USBD.IRX" .Niestety cały czas niewidzi w ul ani jednego pena.Fcmb przy instalce mówi że też niewidzi pików USBD.IRX (3 różne płyty) i że zgadzając się pominie instalacje usb.Po instalce mam tylko Browse ,System cofig ,Lunch game , restore konfig .Na płycie ERS i SMS działa z czego SMS widzi usb.Bawiłem sie z instalko na Fat jak i slim 7000xx


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 19-12-2010

Trochę nie rozumiem. Konsola wcale nie widzi pena?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - JSXpro - 21-12-2010

Pobierz uLaunchELFa i zmień mu nazwę na SMBOOT0.ELF, następnie utwórz folder o nazwie SWAPMAGIC i tam wrzuć ten plik SMBOOT0, całość przekopiuj do katalogu głównego pendrive'a (wcześniej sformatuj, jesli <4GB to FAT, jeśli >4GB to FAT32).
Teraz możesz sobie uruchomić exploit z pena, wystarczy, że po odpaleniu SM, wybierzesz tą 3 opcję Boot Program, czy jakoś tak, oszczędzisz te płytki ;p
Co do zawartości pena w uLauchELFie wchodzisz w "mass:/" kółkiem.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 30-12-2010

Link z paczką FMCB nie działa. Przydałaby się aktualizacja szanowna administracjo Big Grin


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 30-12-2010

Przecież jest na oficjalnej stronie (sksapps).