PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - macx95 - 30-12-2008

(30-12-2008, 09:27)Jarek882 napisał(a): macx95 bo przed nagraniem musisz gre spatchowac.albo jak masz gre w NTSC to przerobic ja na palWink

Jednak jak zmieniłem grę orginalną z Burnout'a 3 na Killzone'a to ruszyły, ale jak własnei przerobić na pal, bo jak Soul Calibura 3 programikiem ps2 ntsc2pal yfix zpatchowałem to i tak ucięty był z góry i z dołu.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 30-12-2008

PS2VFIX2005 tym programem Przerabiamy program/grę NTSC na PAL:


WAŻNE:
Karta MC BOOT nie umożliwia gry w kolorze na grach NTSC, dlatego też gdy mamy grę NTSC musimy wykonać ten zabieg.

1. Należy stworzyć obraz płyty DVD, w tym celu posłuży nam program CloneDVD lub inny który potrafi stworzyć obraz płyty w pliku ISO lub BIN
2. Po stworzeniu obrazu otwieramy program PS2 FIX 2005, wybieramy wcześniej utworzony obraz, wybieramy ”NTSC to PAL” i klikamy na
„ PATCH FILE”, wyświetli się komunikat „OK.”
3. Otwieramy program do patchowania gier, klikamy na PATCH i wybieramy wcześniej utworzy i spatchowany programem PS2 FIX obraz płyty, gdy program wyświetli komunikat że gra jest spatchowana to zamykamy program.
4. Teraz nie pozostaje nic innego jak nagrać spatchowaną grę na płytę DVD.
5. Po tym zabiegu, możemy cieszyć się grą NTSC w kolorze przy korzystaniu z karty MC BOOT.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 30-12-2008

Jarek mam pytanie. Czy jak załozyles zatyczke B tam kolo zawiasów, to czy jak zamknąles klapke i otworzyłes to czy laser dalej zjeżdzał w dół??? Bo u mnie wszystko pieknie chodzi ale gdy zamkne kalpke to laser juz nie zjezdza w dol... Niewiem co robić poradx coś????


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 30-12-2008

jak np,nie masz zatyczek i otworzysz klapke to laser porusza sie w góre a jak zamkniesz to w dół.ja juz nie mam zatyczek bo mam free mc boot wiec nie potrzebne mi ale jak sa zatyczki to laser jednak zjezdza w dół bo wtedy probuje wyczytac płyte.to nie zamykaj klapki tylko graj z otwartaWink


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 30-12-2008

Ale jak miales to przesówał ci sie w doł jak zamknąles kalpke???


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 30-12-2008

Ale gdy mam otwartą klapkę nie moge podmienic płyty.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 30-12-2008

jak zamnkąlem klapke to sie przesuwał bo szukał płytyWink to zainstaluj zatyczki od swap magica to wtedy bedziesz mogł podmienic płyty bo bedzie otwarta klapka a konsola bedzie normalnie wczytywac gryWink


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 31-12-2008

Ok zrobiłem tak jak kazałes, zatyczki dzialają. Ale nie moge podmienic płyty poniewaz, gdy jest juz logo ps2 to plyta sie strasznie szybko kteci i nie mam jak jej podmienic. Co robic?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 31-12-2008

no musisz ja poprostu wyjac.innej opcji nie ma i jak ja wyjmniesz to musisz włozyc ta płyte do podmianyWink


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 31-12-2008

Ale ten sliniczek sie kreci i ciezko wyjac a co dopiero włozyc tak ma byc????