PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 5 (PS5) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-5-ps5)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--282)
+--- Wątek: Szybsze pisanie za pomocą gamepada (/thread-szybsze-pisanie-za-pomoca-gamepada)



Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Keysinpad - 28-11-2020

Witam. Jestem tu nowy i nie wiem jak pisać Smile nie jestem też graczem...
Opracowałem nowy styl pisania za pomocą gamepada wymagający większego skupienia, dającego w zamian naprawdę szybkie - docelowo porównywalne z klawiaturą doświadczenie pisania(jak na klawiaturze) na konsoli. Mam już prototyp działający na PC. Interesuje mnie czy jest potrzeba takich usprawnień i czy są wśród graczy oczekiwania odnośnie komunikacji, czatowania w trakcie i poza grą, przeglądania Internetu, może nawet programowania bezpośrednio na konsoli? Będę dalej rozwijał wątek jeśli będzie zainteresowanie.
To na początek - zapraszam do dyskusji Smile


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Makaveli - 28-11-2020

Nie wiem, czy nowe metody wprowadzania są czymś, co się przyjmuje. Wprowadzanie w telefonach za pomocą metody swipe nie znalazło chyba na dłuższą metę wielu zwolenników.

Na czym polega opracowana przez Ciebie metoda? Czy potrzeba do tego dodatkowych peryferiów? Jeżeli tak, to może być trudno się z tym przebić, bo są już na rynku peryferia doczepiane do kontrolera (np. klawiatury).


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Keysinpad - 30-11-2020

Moje rozwiązanie to program komputerowy, a game pad i playstation to cały hardware potrzebny do działania. Piszę obecnie 2 razy wolniej od klawiatury po 2 tygodniach pisania na padzie-prototypie programu na PC. Pad Logitech F310.


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Jolek - 01-12-2020

Ten projekt jest kierowany do właścicieli konsol, PC czy obu platform?

Mając PC zazwyczaj ma się myszkę i klawiaturę, dla wygody ew również pada...
Klawiatura i myszka jest bardziej precyzyjna jeżeli chodzi np o "strzelanki".
I wtedy nie wiem czy pad to dobre rozwiązanie (można ale lepiej...).
Co do "samochodówek", pad lub kierownica będzie lepszym rozwiązaniem
ale nie wiem czemu miałbym coś tam w trakcie wyścigu\rajdu pisać.
Czasem również można przypisać niektóre linie dialogowe pod niektóre przyciski na klawiaturze (np F2).

Z konsolami sprawa wygląda trochę inaczej.
Z tego co pamiętam można podłączyć dodatkowo klawiaturę ale nie wiem czy wszystkie gry takie rozwiązanie obsługują.
Nie wiem natomiast czy łatwo ci będzie "zdobyć pozwolenie" od S lub MS aby taką aplikację wrzucić do sklepu.

To są tylko przykłady na szybko.

Jakiś zwiastun byś wrzucił, bo na razie mogę się tylko domyślać jak to działa.


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Jolek - 05-12-2020

Swoją drogą Killzone na PS2 miał kiedyś fajną metodę na pisanie:
[Obrazek: 1kill.png]

Wszystko zależało od tego jak wychyliłeś analoga:
[Obrazek: 2kill.png]

Wciskając dodatkowo R1\R2 miałeś dodatkowe opcje (wielkie litery, cyfry):
[Obrazek: 3kill.png]


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Makaveli - 06-12-2020

Jeżeli chodzi o PC to w mojej ocenie jest to martwy pomysł.

Ludzie, którzy streamują rozgrywki online, mają w narzędziach wyświetlanie czatu i po prostu odpowiadają na żywo na to, co ludzie do nich piszą. A Ci, co grają na PC, to przecież mają normalne klawiatury. Nie wiem, po co w takim wypadku wymyślać na nowo koło.


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Keysinpad - 17-12-2020

Poszukuję chętnych do przetestowania programu i podania swoich uwag.
Prototyp jest gotowy na PC - wymaga gamepada działającego na PC - najlepiej z układem jak do Playstation. Program jest zawsze na wierzchu i zajmuje niecałe pół ekranu (podpowiedzi co jest czym i wymaga mojego wstępnego, krótkiego wytłumaczenia). Można pisać prywatną wiadomość bądź w odpowiedzi tego wątku. 
Z góry dziękuję. Dziękuję użytkownikowi "Jolkowi" za dotychczasowe uwagi.


RE: Szybsze pisanie za pomocą gamepada - Keysinpad - 19-02-2022

Mogę już udostępnić wyniki pracy nad prototypem programu do szybkiego pisania za pomocą gamepada PlayStation.
Strona projektu: keysinpad.com
kanał na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCTY65FlO5k9poFFGG4sm6Ow
Na tym polega program, jak widać bardzo prosty - odrywa się od logiki pisania na klawiaturze PC wykorzystując możliwości gamepada. Obsługuje na pojedynczym układzie 216 znaków, lub programowalnych komend. Będę wdzięczny za wypowiedzi, co myślicie? Zbieram opinie przed udaniem się bezpośrednio do Sony.

Z góry dziękuję za wsparcie.
Michał.