PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Bloodborne GOTY edition - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--264)
+--- Wątek: Bloodborne GOTY edition (/thread-bloodborne-goty-edition)



Bloodborne GOTY edition - coen43 - 02-04-2020

Cześć wszystkim,

Mam pytanie dotyczące zakupu Bloodborna w wersji Game of the year edition. Czy zestaw zawiera osobno podstawową wersję gry i osobno DLC The Old Hunters, czy wszystko jest jakby "spakowane" do jednego pliku instalacyjnego? Pytam, ponieważ mam już Bloodborna, przeszedłem całego. Chcę przejść teraz sam dodatek, ale nie zaczynając gry od początku.  Chciałbym więc zainstalować sam dodatek, tylko nie wiem czy kupując Game Of The Year Edition da się tak zrobić. Wiem, że jest możliwość zakupu samego dodatku oddzielnie, ale obecnie w PS Store nie ma na niego promki, a jest za to na wersję GOTY, która kosztuje 5 dyszek. Zastanawiam się zatem czy warto przepłacać kupując sam dodatek. Być może po zakupie GOTY da się pobrać tylko dodatek, zainstalować i będzie śmigać z grą, którą mam obecnie zainstalowaną na konsoli. 

Byłoby świetnie, gdyby osoba posiadająca już Bloodborna w wersji GOTY napisała jak to wygląda.

Pozdrawiam!


RE: Bloodborne GOTY edition - Makaveli - 02-04-2020

Dodatek The Old Hunters w całości znajduje się w plikach podstawowej wersji gry - został on dodany wraz z aktualizacją gry, którą opublikowano krótko przed premierą owego dodatku. Kupno DLC pobiera plik wielkości 3-4 megabajtów, który w zasadzie jedynie zmienia wartość w pliku, aby gra rozumiała, że ma załadować również tę zawartość.

Kilka informacji dla Ciebie:

- The Old Hunters rozgrywa się na jednej nowej lokacji, ale żeby się do niej dostać, trzeba do pewnego stopnia przejść grę (wejście do lokacji z DLC odbywa się z lokacji, która nie jest dostępna na początku głównej historii).
- Jeżeli na dysku twardym nadal posiadasz zapisany stan gry Bloodborne, to ten zapis zadziała również na GoTY, gdyż nie jest to oddzielna gra - nie istnieje oddzielny zestaw trofeów dla Bloodborne GoTY (w odróżnieniu od np. Wiedźmina 3, który ma dwa trophy sety - jeden dla normalnej gry z DLC kupionymi oddzielnie, drugi dla wersji GoTY). Jeżeli tego zapisu już nie masz, to i tak będziesz musiał grać od nowa co najmniej do momentu, w którym znajdziesz się w lokacji, z której można wejść do DLC.
- W mojej ocenie nie warto płacić 50 złotych by uzyskać dostęp do tego dodatku. Bloodborne, na równi z Dark Souls 2: Scholar of the First Sin i Dark Souls 3 często pojawia się w promocjach, wraz z dodatkiem The Old Hunters. Ten dodatek bywał już za nawet kilkanaście złotych.


RE: Bloodborne GOTY edition - coen43 - 03-04-2020

Ok, dzięki wielkie za info! Wiem już wszystko, czego potrzebowałem. Rzeczywiście lepiej będzie zaczekać na większą promkę.