PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 - czarna ramka, mały obraz - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: PS2 - czarna ramka, mały obraz (/thread-ps2-czarna-ramka-maly-obraz)

Strony: 1 2


PS2 - czarna ramka, mały obraz - mcz6 - 09-04-2018

Problem dotyczy wyświetlania obrazu przez konsole na TV plazma Panasonic 46 cali, PS2 podpięte pod TV kablem component. Obraz wyświetlany jest w czarnej ramce, dodatkowo przesunięty w jedną z stron. Tak samo było na kablu composit i przejściówka PS2 to HDMi. Bardzo niekomfortowe jest granie na takim obrazku. Dodam że w TV opcja Overscan pomaga na tyle ze zmniejsza się czarna ramka ale dalej jest. Czy miał ktoś podobny problem?


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - tomx1989 - 09-04-2018

To normalne w PS2, ramka zawsze będzie, w moim przypadku po bokach mam czarne pasy i lekkie przesunięcie w prawo, a na górze i dole mam minimalne pasy.


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - mcz6 - 09-04-2018

A czy conventer ypbpr to hdmi 720/1080p scaler pomógłby w tej sytuacji?


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - Atr3ju - 09-04-2018

Na innym forum jeden uzytkownik tez ma mocno przesuniety obraz gdy ma kabel wpiety prosto do tv, pisze tez ze podpiecie przez skaler rgb na hdmi poprawia mu obraz i jest rowno wysrodkowany ale nikt nie gwarantuje ze bedzie tak u ciebie. Kazdy tv inaczej odbiera ten obraz i np ten sam skaler u mnie juz nie wysrodkowuje tak jak u niego takze to musialbys najlepiej sprawdzic przed zakupem.


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - mcz6 - 09-04-2018

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa gdy odpalamy gry z PS2 na PlayStation3 60gb, czy wtedy pozbywamy się tego problemu? Pytam bo mam dużo gier na PS2 i chciałbym sobie przypomnieć stare czasy.


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - tomx1989 - 09-04-2018

PS3 powinien wyśrodkować obraz, ale pamiętaj że to tylko emulator który odpala ok. 80% gier, a część z nich ma jeszcze problemy z działaniem. Jeżeli masz przerobioną konsolę to możesz programem GSMS wyśrodkować obraz, ale tylko w wersji zintegrowanej z OPL możesz zapisać ustawienia.


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - mcz6 - 11-04-2018

W drodze eksperymentu kupiłem LCD Panasonic 26 cali HD Redy, zobaczymy jak tam będzie wyglądał obraz, jeżeli nie sprawdzi się to już mam upatrzony CRT LG slim fit 21". Dam znać jak o wynikach moich obserwacji.


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - olamazur2 - 12-04-2018

Witam, zakupiłem na allegro takiego cudaka w celu podłączenia do monitora playstation 2. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że obraz jest pomniejszony- naokoło znajduje się czarna ramka, a wraz z wyborem rozdzielczości rozmiar czarnych pasków odrobinę się zmienia. Próbowałem bawić się w opcjach...


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - mcz6 - 12-04-2018

Piszesz o LCD Panasonic? Jaki był twój model? Z tego co piszą przedmówcy to na LCD zawsze jest ramka.


RE: PS2 - czarna ramka, mały obraz - radwan07 - 23-04-2018

U mnie ramki w niektórych grach zlikwidował blaze hdtv player, ale tylko na 720p i bez konwerterów, czy upscallerów.