PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[PS2][Recenzja] King Kong - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Recenzje gier PS2 (https://playstationforum.pl/forum-recenzje-gier-ps2)
+--- Wątek: [PS2][Recenzja] King Kong (/thread-ps2-recenzja-king-kong)

Strony: 1 2


[PS2][Recenzja] King Kong - Furious - 20-12-2007

Data Premiery:
Europa (PAL): 17 listopada 2005
King Kong The Game
Gdy sięgnąłem po grę z półki, przyznam - trochę się bałem. Z jednej strony stała myśl o kolejnej budżetowej adaptacji dawnego przeboju filmowego a z drugiej innowacyjna gra Petera Jackson'a i studia które mnie jeszcze nie zawiodło - Ubisoft.
[Obrazek: king-kong-20050517001705192-000.jpg]

"Zagraj jako człowiek. Zagraj jako Kong."

I to właśnie w tej grze jest najpiękniejsze. Oprócz Wcielenia się w dzielnego Jacka Driscolla mamy możliwość zagrania samym King Kongiem i zagłębienia się w fabułę z perspektywy kilkumetrowego goryla. Jak na swoisty dodatek do gry system walki i ruchów Konga jest dosyć mocno rozbudowany. Grafika nie powiem - nie pozostawiam jej nic do życzenia, a efekty dźwiękowe są po prostu "oldskólowe".


Bądź skrytobójcą. bądź wojownikiem. Pomyśl trochę !!

Nie skończyłem zachwalać tej gryBig Grin, szczerze, w tą grę może zagrać prawie każdy kto lubi gry FPP. W grze oprócz szarży na wroga(to jest dinozaura tudzież innego stwora) można użyć bardziej wyrachowanych sposobów eksterminacji wroga wykorzystując łańcuch pokarmowy. Na przykład zwabiając zabitą ofiarą(choćby ważką) dinozaury gdzie szczęśliwie przebywają wielkie glizdy. My czekamy aż one skończą gorącą wymianę swych poglądów strona która wygrała zostaje przez nas brutalnie podpalona włócznią z ogniem Wink.

Bądź skrytobójcą
Ten trzeci z sposób bardziej odnosi się do bugów w grze i brakom AI potworów. Wystarczy znaleźć się w odpowiedniej odległości od wroga/miejscu do którego można się szybko wycofać/zaciągnąć wroga do miejsca które można podpalić i powoli ostrzeliwać go kośćmi zmarłych zwierząt(włóczni mamy ograniczoną ilość - kości nie wiadomo czemu nigdy się nie kończą...). Czasami zdarza się, że wystarczy cichutko przejść obok a nawet nie będzie trzeba się silić na pokonanie wroga.

Podsumowanie: Możliwe ta gra fenomenem IMO tego warto w nią zagrać, choćby z zasady, choćby z ciekawości.
[Obrazek: direct2drive-to-publish-king-kong-hi-res...344995.jpg]


RE: [Recenzja]King Kong - valdios - 20-12-2007

Jak na pierwszy raz to bardzo fajnie!!!!!Big Grin


RE: [Recenzja]King Kong - Furious - 20-12-2007

Pierwszy to nie mam już za sobą 50+ artykułów tylko nie tutaj... PS2 to moja słaba strona 4x lepiej pisze recenzje o grach cRPG ale się dostosuję :]


RE: [Recenzja]King Kong - admin - 21-12-2007

Bardzo dobra robota, czekamy na więcej Wink.


RE: [PS2][Recenzja] King Kong - eragon111 - 19-02-2008

King Kong nie jest według mnie ciekawą gierką i nikomu niepolecam.


RE: [PS2][Recenzja] King Kong - Kratos - 11-04-2008

Czemu nie fajna ? Ciekawa jest . Wart w nia zagrac tylko po to , zeby zobaczyc te ogromniaste dinozaury Big Grin


RE: [PS2][Recenzja] King Kong - The Boss - 30-06-2008

No gra supcio. Smile Widać przecież na screenach wszystko... Ah, muszę w to zagrać!


RE: [PS2][Recenzja] King Kong - hirszu89 - 02-08-2008

najlepsze są walki Kongiem a reszta to takie przeciętne nic specialnego najgorsze są ostatnie misje gdy jesteśmy Kongiem w mieście, autorom gry tak jakby się już nie chciało, kijowy klimat tylko żeby skończyć zgodnie z filmem i już


RE: [PS2][Recenzja] King Kong - matidop - 21-11-2009

Trzymająca w napięciu gra akcji,logiczna,przygodowa,czasami zbyt trudna...:/, ale w końcu to King Kong Smile Super gra.Polecam!!!Nie wiem gdzie można ją jeszcze nabyc...chyba na allegro..


RE: [PS2][Recenzja] King Kong - The Boss - 21-11-2009

(21-11-2009, 01:14)matidop napisał(a): czasami zbyt trudna...:/,

Mógłbym się spytać, który moment sprawił ci jakieś problemy?

matidop napisał(a):Nie wiem gdzie można ją jeszcze nabyc...chyba na allegro..

Tak, na Allegro są jeszcze nawet wersje kolekcjonerskie.