PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Komputery i smartfony (https://playstationforum.pl/forum-komputery-i-smartfony)
+--- Wątek: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion (/thread-pierwszy-wiedzmin-vs-tes-iv-oblivion)

Strony: 1 2


Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - wowwotlk - 17-02-2016

Hej, dzisiaj zajmę się tematem dwóch gier RPG. Po tym materiale pewnie zostanę znienawidzony przez resztę ale co mi tam. Wiedźmina ogrywałem na PC a TES na PS3 jednak grałem też w wersję na PC i nie różni się ona według mnie ani trochę od swojego konsolowego wydania.

1.Fabuła. W tym punkcie wygrywa wiedźmin. Dorosła, piękna historia wiedźmina zdecydowanie wygrywa z nudną, bezpłciową opowieścią obliviona.

2. Świat tu również wygrywa wiedźmin. Tak wiem że wiedźmin ma świat pół otwarty a oblivion otwarty i bardzo duży. Ale co z tego jak w oblivionie brakuje życia NPC zazwyczaj tylko siedzą na stołkach a mapa świeci pustkami . Wiedźminie jest inaczej dzięki temu że świat jest nie wielki i pół otwarty twórcy mogli się skupić na daniu temu światu życia Npc'ów jest wiele i każdy ma swoje zajęcie które często zamienia się pod wpływem godziny bądź warunków pogodowych. Mapa jest wypełniona po brzegi zawartością.

3.Postacie. Tu również wygrywa wiedźmin. W wiedźminie nawet postacie poboczne są ciekawsze niż postacie główne w tesie. W oblivionie postaciom brakuje charakteru, charyzmy oraz dobrych aktorów dubbingujących.

4. Walka tutaj wygrywa oblivion. Walka w wiedźminie jest... banalna w momencie w którym dostajemy znak ignii jest on silny i po ulepszeniu go jesteśmy prawie nieśmiertelni. Wystarczy biegać w kółko i rzucać ignii. W oblivionie sprawa ma się inaczej tu musimy się bronić i w odpowiednich momentach uderzać. Panowie z bethesdy naprawdę wiedzieli co robią tworząc ten system walki.

Podsumowując uważam że wiedźmin jest o niebo lepszy od obliviona. Zanim zaczniecie mnie hejtować pamiętajcie że jest to opinia subiektywna i każdy ma prawo do swojego zdania. Cześć


Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - Simion - 17-02-2016

Jedno i drugie chciałem wyłączyć po kilku minutach (no dobra, może kilkunastu).
W wieśku skopano system walki. W TES4 kradzieże, modele postaci, połączenie fabuły z TES3 i efekty czarów.


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - tomx1989 - 17-02-2016

Dla mnie system walki w Wieśku jest świetny, są lekkie i szybkie uderzenia jak i mocne ale za to wolniejsze. Dalej możemy robić uniki, bloki jak i kontrataki, a rozczłonkowanie wrogów daję frajdę, aż chce się walczyć Smile Przy Wieśku nastawionym na walkę mieczem podstawowym czarem jest Quen, czyli tarcza a la Halo Smile Wiesiek 3 jest dla mnie najlepszym action RPG, cała reszta bardzo szybko mi się nudziła ze względu na drewniany system walki.


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - tomas1395 - 18-02-2016

Obie gry są tragiczne pod względem bugów. Grałem kiedyś w Obliviona i nie mogłem skończyć gry, bo miałem buga. W Wiedźmina gram teraz drugi raz, tym razem wersja Steam no i po 20 godzinach gry doświadczyłem wyrzucania, problemów z załadowaniem gry, problemów z pociągnięciem dalej fabuły, jednak ogram raczej do końca, wezmę się za dwójkę i kupię trójkę, tym razem na GOG'u.


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - wowwotlk - 21-02-2016

Mi się osobiście bardzo podobał wiedźmin . Ale jak ci nie pasuje to zagraj na dwóch modach powrót białego wilka i full combat rebalance. A tak swoją drogą myślałem że więcej osób będzie za oblivionem.

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - tomas1395 - 22-02-2016

Mam białego wilka, a FCR nie chcę.


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - Spaidi - 22-02-2016

tylko wiesiek, zawsze. Tasiemce scrollsy nigdy do mnie nie trafialy, tysiace godzin spedzonych przy skyrim sa dla mnie strata czasu, a nie powodem do dumy


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - wowwotlk - 23-02-2016

Ja miałem to samo w wypadku obliviona. I ta wkur...rzająca mechanika otwierania wytrychem. Odnośnie tej mechaniki mam jedno pytanie : Jaki debil to tak zaprojektował ? (pozdro dla kumatych) albo system zadań : pójdź na jeden koniec mapy (a mapa mała nie była) dowiedz się czegoś wróćna drugi koniec mapy i tak w kółko. Szlag człowieka trafiał.

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - Kraszu - 23-02-2016

(22-02-2016, 21:36)Spaidi napisał(a): (...) tysiace godzin spedzonych przy skyrim sa dla mnie strata czasu, a nie powodem do dumy

Spędziłeś tysiące godzin z grą, która Ci się nie podobała? Coś tu nie halo.


RE: Pierwszy Wiedźmin vs TES IV Oblivion - wowwotlk - 23-02-2016

Chyba mu chodzi o nie swoje godziny.

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

Trochę odejdę od tematu ale powiedzcie mi warto kupić two worlds za dyszkę?

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka