PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Playstation TV - taki sobie teścik! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne konsole (https://playstationforum.pl/forum-inne-konsole--269)
+--- Wątek: Playstation TV - taki sobie teścik! (/thread-playstation-tv-taki-sobie-te%C5%9Bcik)

Strony: 1 2


Playstation TV - taki sobie teścik! - JaDCorbeN - 17-12-2014

Dzięki firmie NaprawyKonsol.pl trafił do mnie taki oto sprzęt: Playstation TV. Smile

No to do dzieła.
Urządzonko jest zapakowane w ładne pudeleczko w którym mieści się:
- sama mini konsola (naprawdę maleństwo (6,5 cmX10.5cmX1,5cm)
- zasilacz sieciowy
- kabel HDMI
- kody na 3 gry do PSVita

Samo urządzenie posiada kilka gniazd do podłączenia sprzętu, kart pamięci oraz gniazdo HDMI do podłączenia do TV.
Podłączenie do TV jest oczywiście banalnie proste, kabelek HDMI (dołączony do zestawu), zasilacz wszystko wpinamy w odpowiednie gniazda, włączmy TV i ..... czeka nas konfiguracja jak każdej nowo zakupionej konsoli Smile
Po przebrnięciu przez ustawienia początkowe ukazuje nam się menu konsoli (zdjęcia poniżej tekstu). Menu jest identyczne z menu dostępnym w konsoli PSV Smile
Do tej mini konsolki możemy podłączyć pad od PS4 , ale również od PS3 co jest ciekawostką. Podłączenia dokonujemy oczywiście za pomocą kabla USB, niedostępny w zestawie.
Konsolka łączy się z naszą siecią za pomocą złącza Ethernet, ale potrafi również skorzystać z WiFi.
W menu widać to wszystko co powinno być w PlayStation, również PSS.
Jak wspomniałem wyżej, posiada również gniazda na karty pamięci: microSD oraz kartę systemu PSV pozwala nam grać to w gry z PSV, PSOne. Niestety jest to możliwe tylko z grami które są kompatybilne z systemem PS TV.
Funkcja gry zdalnej przy pomocy PS TV oraz PS4 działa tu znacznie lepiej niż w PSV, a to za sprawą możliwości sparowania padów i używania ich do gry. W końcu jest coś co pozwoli nam na przeniesienie gry do innego pomieszczenia gdy główny TV jest zajmowany przez współdomowników Smile Tak samo świetna jest funkcja gry w tytuły z PSV czy PSONE za pomocą PS TV oraz pada z PS4!

Jednak, czy warto kupić dany sprzęt?
Moim zdaniem naprawdę trzeba się głęboko zastanowić nad sensem zakupu!
Pierwsza sprawa to cena, nie jest mała - najtaniej widziałem za 399 zł najdrożej za około 500, ja swój nabyłem za 429 w Sony Center)
Druga sprawa: jak mamy konsolę PS4 oraz dysponujemy drugim TV oraz szybką siecią (tu się kłaniają routery z LAN 1 Gb) może nam się opłacić. Mamy spokój w domciu Smile
Trzecie: mamy PSV i chcemy pograć w gry na większym ekranie, za pomocą pada to jest rozwiązanie dla nas.

Dla pozostałych użytkowników może być to sprawa niewarta zachodu i wydawania kaski na taki sprzęcik.

A oto fotki:
Kartonik
[Obrazek: 20141217_183325_zpsc364af23.jpg]

Menu
[Obrazek: 20141217_144504_zps89137931.jpg]

Wielkość urządzonka (to małe, czarne to właśnie PS TV Smile)
[Obrazek: 20141217_183501_zps646f7f8a.jpg]


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - tomx1989 - 17-12-2014

JaDCorbeN napisał(a):karty pamięci: microSD
Na pewno microSD? a nie droższy wynalazek od $ony? Co do samej konsoli to jako emulator PS1 i PSP może być całkiem fajna Smile


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - Kraszu - 17-12-2014

A więc tak:
1) Podpinam PS TV kabelkiem HDMI do telewizora;
2) Jako kontroler mam do dyspozycji Dualshocka 3 lub Dualshocka 4;
W tym momencie konsolka jest gotowa do grania.

Cytat:Jak wspomniałem wyżej, posiada również gniazda na karty pamięci: microSD oraz kartę systemu PSV pozwala nam grać to w gry z PSV, PSOne. Niestety jest to możliwe tylko z grami które są kompatybilne z systemem PS TV.
Funkcja gry zdalnej przy pomocy PS TV oraz PS4 działa tu znacznie lepiej niż w PSV, a to za sprawą możliwości sparowania padów i używania ich do gry. W końcu jest coś co pozwoli nam na przeniesienie gry do innego pomieszczenia gdy główny TV jest zajmowany przez współdomowników Smile

W jaki sposób PS TV "czyta" gry?
1) Z karty microSD, albo z karty PSV, które wpinamy w odpowiednie sloty bezpośrednio w PS TV. Po prostu gramy w wersję cyfrową. W taki sposób zagramy w gry z PSV, albo w klasyki z PS1, PSP.
2) Nie kumam jednak tej gry zdalnej. W jaki sposób mogę za pomocą PS TV zagrać w drugim pokoju w najnowsze Call of Duty? W jaki sposób konsolka pobiera dane? Trzeba w salonie odpalić PS4, a w sypialni PS TV odbierze dane po WIFi? Jakoś wcześniej nie interesowałem się grą zdalną... Wytłumaczcie mi to mądrzy koledzy.


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - ReV - 17-12-2014

Konsola łączy się przez wifi z PS4 które jest włączone i załączą daną grę, którą odpalisz,a PSTV/PSV przesyła ci obraz i dźwięk.


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - JaDCorbeN - 18-12-2014

Z rozpędu napisałem bzdurę: nie gniazdo microSD tylko gniazdo na karty pamięci do PSV. Drugie gniazdo to oczywiście gniazdo na gry PSV.
Jeżeli mam konsole (PS4) w naszej sieci po prostu PS TV parujemy z nią. W trakcie gry możemy ją zostawić w pauzie bierzemy pada idziemy do drugiego TV, parujemy pada z PS TV i dalej gramy w grę którą przerwaliśmy na PS4 Smile
Jest również możliwość parowania konsola-PS TV bez sieci czyli bezpośrednio.
Pady parujemy podobnie jak z konsolą: podłączamy kablem USB i już Smile

Jedyny minus tego wszystkiego to niekompatybilność wszystkich gier.
Ale granie w Lego Batman na dużym ekranie - bezcenne Smile
Grałem również w GTA: Liberty City w wersji PSONE oczywiście są to gry na karcie pamięci pochodzące z cyfrowej dystrybucji PSS, aż mnie korci Killzone Smile


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - piotros - 18-12-2014

Ostatnio była promocja na KZ Najemnik w sklepie i chyba poniżej 40 zł można było ją kupić... Smile Gra świetna no i fajne multi... Sam byłbym ciekaw jakby ona wyglądała na telewizorze, a nie małym ekranie...


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - ashin - 19-12-2014

Szybkie pytanie. Mam PS4 i PSTV, nie wiem brat chce grać na jednym TV, ja na drugim z jednego konta. Jest to możliwe?


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - ReV - 19-12-2014

Wydaje mi się że tak, tak jak przypadku Vity da radę ale w momencie w którym odpalisz grę zdalną zablokujesz sobie PS4.


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - RafalKa - 19-12-2014

ashin napisał(a):Szybkie pytanie. Mam PS4 i PSTV, nie wiem brat chce grać na jednym TV, ja na drugim z jednego konta. Jest to możliwe?
Dobre pytanie - np. super byłaby opcja dzielonego monitora, tzn. w jednym pokoju ja w drugim mój rywal - jednak za piękne aby było możliwe.


RE: Playstation TV - taki sobie teścik! - Petralka - 13-01-2015

JaDCorbeN napisał(a):Grałem również w GTA: Liberty City w wersji PSONE oczywiście są to gry na karcie pamięci pochodzące z cyfrowej dystrybucji PSS, aż mnie korci Killzone

Pierwsze słyszę o takiej odsłonie Grand Theft Auto i to jeszcze wydanej na PlayStation. Raczej chciałeś napisać Grand Theft Auto Liberty City Stories na PlayStation Portable. Czyż nie Jad?

Co do konsolki to zakup musowy. Gry z PSP w HD. No cudo po prostu. Tylko szkoda,że UMD nie czyta, ale kilka tytułów sobie zakupię z PSS.