PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Kupno wersji cyfrowej gry - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--264)
+--- Wątek: Kupno wersji cyfrowej gry (/thread-kupno-wersji-cyfrowej-gry)

Strony: 1 2 3 4 5


Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 29-11-2014

Na allegro ludzie sprzedają gry w wersji cyfrowej taniej niż nowe.
W jaki sposób to robią? Skąd biorą te gry i jak je sprzedają?

Jeśli kupię nową grę w wersji cyfrowej to mogę ją potem sprzedać?


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - Kratos - 29-11-2014

Przede wszystkim kupno gry w wersji cyfrowej od kogoś to spore ryzyko i w sumie nie wiem czy w pełni legalne. Po tym jak kupisz grę, koleś daje ci hasło do konta, z którego pobierasz grę. Konto jest dalej jego, a jak usuniesz grę to masz problem, bo drugi raz jej nie pobierzesz tak, jak to jest w przypadku kupowania cyfrowej wersji gry całkiem legalnymi środkami. Ja bym się w to nie pchał i dozbierał tych kilka groszy na bardziej pewny zakup.


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 29-11-2014

Dzięki za info.
A skąd on ma tą grę? Kupił normalnie i może ją instalować na każdej konsoli za pomocą swojego konta?


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - RafalKa - 29-11-2014

Ciekawe że taki temat został poruszony w różnych działach jednak moim zdaniem dobrze że ktoś się zastanawia "gdzie jest haczyk" bo wiadomo że nie ma nic za darmo albo prawie za darmo.
Jak @UP po skasowaniu gry będzie problem z ponownym pobraniem a i z tego co wiem jest to zakazane przez Sony, czyli dzielenie się kontami a bardziej ich zawartością bo coś tam kiedyś nawet chyba samo Sony się reklamowało że można iść do kumpla, wbić swój profil i cieszyć się grą od momentu w którym skończyliśmy u siebie w domu - tutaj proponuję poczytać regulamin Sony, sam go kiedyś zgłębiłem jednak baaardzo dawno temu no i mogę teraz coś pomylić co chcę zaznaczyć!
W praktyce wygląda to tak:
1. koleś zakłada konto, kupuję grę normalnie za XXXXPLN daje ogłoszenie na np. OLX, Allegro z super ceną,
2. chętny/chętni na grę po wysłaniu kasy dostaje/ą login i hasło do konta na którym jest kupiona gra
3. aby pobrać "promocyjną grę" trzeba założyć dodatkowe konto na swojej konsoli,
4. po jego utworzeniu pobieramy grę i teraz ważne: aby mieć ją na swoim profilku musimy się ponownie przełączyć na swoje konto
5. proces pobierania dokańczamy na swoim profilu
6. również b. ważne aby cieszyć się grą musimy mieć cały czas to drugie konto
Do tego dochodzi opcja, o której wspominałem w innym wątku że niestety co raz więcej złodziei wykorzystuje skradzione karty kredytowe że kupują kilka pozycji a reszta jak powyżej.
Sam kiedyś tak kupiłem jedną grę sam nie wiem na co liczyłem, zaraz po otrzymaniu hasło zmieniłem i już z rana sms że jak nie wrócę do poprzedniego gość pisze do Sony o kradzieży hasła - oczywiście miał rację bo całą rejestrację miał po swojej stronie (data urodzin, dodatkowe pytanie, e mail...) więc zmieniłem, a nie chciałem i nie mogłem się wykłócać (okres wielu delegacji, wyjazdów gdzie oczywiście komputer, maile, kontakt ze mną ale nie miałem wtedy do tego głowy)
a ja i tak kupiłem pudełkową wersję, konto wywaliłem
no i teraz dzielę się z Wami - uczmy się na błędach, najlepiej nie na swoich Smile
Oczywiście dochodzi do tego element (nie wiem jak poprawnie nazwać) uczciwości, co niestety w przypadku narastającej ilości pytań na forum "jak przerobić PS2,PS3 i piracić" podejżewam że amatorów na tego typu handel nie zabraknie....
EDYTA: pierwsza część postu (do wymienienia kroków) są moim domysłem - czyli teorią i mogę się mylić.


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 30-11-2014

rozumiem, czyli chyba lepiej kupować pudełkowe wersje bo taką mogę wymienić/sprzedać.
Dzięki


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - Kratos - 30-11-2014

Wszystko rozchodzi się o to jaki masz punkt siedzenia. Jeżeli liczysz każdy grosz to możesz skusić się na zakup cyfrowej wersji przez allegro na własne ryzyko. Kupowanie pudełkowych wersji to dużo pewniejszy biznes.


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 30-11-2014

dzięki za pomocne info, skusiłem się na ofertę pewnego gościa, który oferuje 2 gry za 190zł, pisze że można pobierać nieskończoną ilość razy, instalować na 2 konsolach, oraz odsprzedać je byle komu. Podejrzewam, że kupiłem gotowe konto z 2 grami?


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - JaDCorbeN - 30-11-2014

dokładnie, dodatkowo możliwe że daje Ci pełen dostęp do konta gdyż po zakupie wersji cyfrowej można ją instalować tylko na DWÓCH konsolach np. Twojej i kumpla i razem gracie Smile


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 01-12-2014

Fajna sprawa, dzięki Smile

A mam pytanie. Jeśli wgram konto z grą, pobiorę za pomocą swojego profilu a potem dezaktywuje profil z przyniesioną grą, to czy nadal będę mógł grać na swoim profilu? I czy wtedy mogę tamten profil z grą aktywować na innej konsoli i znów zainstalować?


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - RafalKa - 03-12-2014

Nie, kasujesz konto "matka" lecą wraz z nim gry.