PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Internet radiowy Orange - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Komputery i smartfony (https://playstationforum.pl/forum-komputery-i-smartfony)
+--- Wątek: Internet radiowy Orange (/thread-internet-radiowy-orange)

Strony: 1 2


Internet radiowy Orange - Bart - 28-08-2014

Z racji tego,ze TP nie chce pociagnac mi kabla do internetu musze zdecydowac sie na internet radiowy.
Bylem w salonie orange i pytalem sie o takie cos. Dosyc mily Pan przedstawil mi oferte takowego internetu i pokazal ulotke. Bylo tam chyba 25GB za 50zl. I wspomnial cos, ze jezeli bedziezasieg 3G to bedzie dosyc smigal.
Poszedlem tam ze sprawa neostrady, ale slyszac o tym kablu, ktory TP nie poprowadzi do mnie, jakos malo docieralo, co on do mnie mowi.
3G i internet radiowy? Internet radiowy i limity. Zawsze myslalem,ze taki internet to nie zalezy od EDGE, 3G, czy jakis innych rzeczy (nie znam sie za bardzo na tym). Limity, no coz, moze tak jest. Czy on przypadkiem nie pomylil sie z internetem mobilnym?
Czy ktos ma moze internet radiowy od orange i orientuje sie jak to wyglada?


RE: Internet radiowy Orange - Cerq - 28-08-2014

To orange ma radiowki? Pierwsze slysze, niech ktos mnie poprawi Smile A przedstawil ci na 99% oferte internetu mobilnego, z tąd te limity.


RE: Internet radiowy Orange - Bart - 28-08-2014

Stąd.
Wlasnie ma radiowki.


RE: Internet radiowy Orange - Makaveli - 28-08-2014

Radiówki to są po jakichś regionalnych dostawcach internetu. Te wielkie giganty typu Netia, UPC czy Orange nie mają i nie będą miały takiej opcji w ofercie.


RE: Internet radiowy Orange - RafalKa - 28-08-2014

Jakiś czas temu wziąłem dla rodziców właśnie radiowy tez z Orange,
Do wyboru były dwie opcje:
1. Szybsza chyba 4 Mb ale mniej stabilna, jak dobrze pamiętam
2. Niby stabilna ale wolniejsza 1 Mb ale cały czas jest taka sama
Jako że netu korzystali rodzice wybrałem opcje nr 2,
Jak się okazało WIELKA DUPA - 1 Mb to osiągał jak zresetowales router i tak moze przez 1h, później uwaga (sprawdzane na kilku testerach) 512kb albo i 256 kb taka oto prędkość Orange w 21 wieku - Onet ładował sie średnio tyle ile zaparzenie kawy (nadajnik w linii prostej góra 1km)
Tak więc jak tylko skończył się abonament nigdy więcej tego pomarańczowego szajsu,
Od pół roku rodzice korzystają z plusa i o dziwo jak brałem na próbę i bawiłem się testerem wychodziło 63Mb tyle wyszło znowu na kilku testerach (może nie pokazują prędkości z super dokładnością ale jakiś obraz dają)
YT, filmy ładują się sporo szybciej niż u mnie w centrum Torunia, na szczęście u mnie też nie ma tragedii Smile
Ja osobiście orange odradzam - u nich chyba też teraz jest opcja wypróbowania przez kilka dni,
Zarówno w Orange jak i plusie niestety są limity do ściągania.


RE: Internet radiowy Orange - Bart - 28-08-2014

Opcja wyprobowania to demo..


RE: Internet radiowy Orange - LFC - 29-08-2014

Weź internet mobilny a nie ten szajs od Orange. Teraz wchodzą powoli oferty z nielimitowanym internetem (bodaj Play już ma coś takiego). Ja osobiście mam właśnie Play, 80zł za 30GB, prędkość 20MB/s + bez limitu w nocy. Przez neta nie ma żadnych problemów z grą, nie ograniczam się i spokojnie starcza to na miesiąc a jak chce coś większego pobrać to robię to w nocy. Polecam neta mobilnego bo przy obecnych ofertach naprawdę się opłaca. Radiowy internet miałem i to jest szajs, coś takiego też z Orange miałem bodaj na próbę tylko chyba bez limitu to było i u mnie to w ogóle słabo chodziło z tym że to wtedy było chyba 1MB/s i jeszcze było to w TP.


RE: Internet radiowy Orange - Bart - 30-08-2014

80 zl, za 30 GB to troche duzo. Ale za internet vrz limitow, bylbym w stanie tyle dac. Problem jest taki, ze pewnie są tu jakies haczyki, no ale to trzeba dobrze regulamin przeczytac.
Gdybym jednak skusil sie, to mam pytanie. Czy działałby u mnie internet LTE? Na mapie zasięgu w Play zaznacza,ze mam "4G LTE
łączny zasięg sieci 4G (HSPA+) i LTE w Play na zewnątrz budynków". Czy to oznacza,ze jest u mnie zasięg LTE?


RE: Internet radiowy Orange - LFC - 30-08-2014

Sory, mam abo 70zł. Jak pisałem, u mnie to naprawdę dobrze chodzi, ten limit mi starcza a w nocy ściągam ile chce. Jak chcesz sprawdzić zasięg LTE to musisz zaznaczyć tylko LTE bo wybrałeś opcję z HSPA+ gdzie zasięg jest wszędzie. Wiem bo ostatnio sprawdzałem i specjalnie to tak jest żeby nabierać ludzi mało spostrzegawczych.


RE: Internet radiowy Orange - Bart - 30-08-2014

Właśnie, ze nie jest wszedzie. Nie w kazdej, okolicznej miejscowosci. Na dole jest nawet informacja, ze to tylko orientacyjnie i polecaja wybrac opcje wyprobowania. Jak nie LTE to z 3G tez chyba tak zle nie bedzie. Mam jeszcze zamiar kupic dobry router i antene.