PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Hack (https://playstationforum.pl/forum-hack)
+--- Wątek: Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? (/thread-przerobienie-ps3-super-slim-12-gb-czy-warto)



Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? - damian1988 - 08-03-2014

Cześć od dziś jestem posiadaczem wymarzonej konsoli PS3. Kupiłem okazyjnie od kolegi i mam kilka pytań. Wiem ,że kiedyś miałem ps1 przerobione i chciałbym zrobić również z tą konsolą.
1.Na jakiej zasadzie będzie działać oraz jakie mam warianty przerobienia (softy,chipy) ? Pamiętam kiedyś na PS1 nagrywałem sobie gry na płytę i swobodnie grałem tutaj też będzie podobnie ?
2. Na jakiej zasadzie działa tutaj zapis gier (dziś zdziwiło mnie jak kupilem oryginalną grę wrzuciłem i nie chciała się odpalić ponieważ mam za mało miejsca na dysku dopiero po usunięciu jakiś plików z crysis 2 udało mi się ją odpalić.
3. Jaki koszt takich operacji? Zależy mi aby to było solidne (niekoniecznie jak najtańszym kosztem,ale również nie za drogo)

Proszę o jak najwięcej wskazówek ja jeszcze w ten czas sobie poczytam o całych tych operacjach związanych z przerabianiem. Może uda mi się samemu przerobić teraz przerzucam się całkowicie z Pc na PS3 to będe miał więcej czasu na majsterkowanie. Pozdrawiam Damian


RE: Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? - RafalKa - 08-03-2014

Co do jak największych wskazówek to co mogę zasugerować to napewno dołożenie dysku - jak zauważyłeś miejsca w twojej konsoli brak.....
co do modow itd... to koledzy z forum powinni pomóc imo: nie polecam


RE: Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? - JaDCorbeN - 08-03-2014

1.Tylko ODE
2. Na pamięci zapisują się niektóre składniki gier, przy niektórych grach mamy wybór przy innych nie. Dołożenie HDD (wystarczy 500) jest wskazane. Szczególnie jakbyś chciał kupować gry z PSS. Przy chęci przerobienia za pomocą ODE - nie dokładaj HDD i tak musisz mieć zewnętrzny gdyż to z niego odpalane są gry.
3. Koszty zależą od modelu ODE które zakupisz, zaczynają się od 300 zł sam raczej się nie baw, potrzebny dobry sprzęt do lutowania (hotair).


Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? - krzysiekao - 18-06-2014

Damianie, lepszym rozwiazaniem bedzie wykupienie rocznego abonamentu Playstation+ i wtedy masz duzo gier, no i oczywiscie dokupienie HDD do konsoli. Sam mam SS 12GB, ale do tego SSD 64GB i wlasnie PS+ i o przerobce nie mysle.


RE: Przerobienie PS3 Super slim 12 gb czy warto? - Spaidi - 18-06-2014

mam jak kolega wyzej. PS+ w sumie posiadam od kilku miesiecy a juz mam tyle gier, ze nie sposob je ograc oO
Do tego nie mieszkam moze w wielkim miescie(bydgoszcz), ale oglaszaja sie na allegro, kupuje od ludzi gry za 10-20zl. Nie place za przesylke bo to jedno miasto. A poza tym jest multum gier na allegro juz w bardzo niskich cenach. Pamietaj, ze majac przerobiona konsole ryzykujesz podczas grania w sieci. A nic nie zastapi Ci zabawy po sieci ze znajomymi Smile