PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy--262)
+--- Wątek: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka (/thread-thief-wykorzysta-nowe-mozliwo%C5%9Bci-dualshocka)



Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - PaultheGreat - 01-01-2014

[Obrazek: sony-dualshock-4.jpg]

Panel dotykowy oraz light bar na kontrolerze do PlayStation 4 to bardzo ciekawe nowinki, które mogą polepszyć wrażenia płynące z rozgrywki i immersję ze światem przedstawionym w grze. Potencjał kontrolera DualShock 4 zostanie dobrze wykorzystany w najnowszej odsłonie serii ze złodziejem Geraltem w roli głównej, co zapewnia scenarzysta gry, Steve Gallagher. W rozmowie z redakcją serwisu Gaming Bolt zdradził zastosowanie panelu dotykowego oraz light bara w grze.

Czynności, jakie wykonamy z wykorzystaniem panelu dotykowego są dość oczywiste - szybkie wybieranie przedmiotów z ekwipunku oraz zmiana typu strzał naszego złodziejaszka. Znacznie ciekawiej prezentować się będzie w tej grze light bar, który będzie zmieniał kolor w zależności od tego, czy znajdujemy się w strefie światła. Przebywanie w cieniu będzie sygnalizowane ciemnoniebieskim kolorem paska, a wejście w oświetlone miejsce spowoduje zmianę koloru na biały.


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Makaveli - 01-01-2014

Fajna sprawa, tylko czy aby na pewno widać ten pasek podczas gry? Osobiście nie patrzę na pada w trakcie rozgrywki, a pasek nie jest chyba widoczny nawet kątem oka, sądząc po zamieszczonym screenie.


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - zielin - 01-01-2014

Ale podczas leżenia na wyrku, będzie świetnie oświetlał kolana Big Grin


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - PaultheGreat - 01-01-2014

Makaveli, gdzieś w sieci spotkałem się ze stwierdzeniem, że to "światełko" w padzie jest niezwykle widoczne w zaciemnionym pokoju, więc jeżeli stwierdzenie to jest prawdziwe, to nie trzeba będzie zerkać co chwilę na light bar, lecz spokojnie wpatrywać się w ekran.


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Rave_PL - 01-01-2014

W ciemnym pomieszczeniu jest bardzo dobrze widoczne - czasami nawet tak dobrze, że odbija się w telewizorze Wink Generalnie palce które są na triggerach są nim oświetlone więc wszystko widać bez konieczności odwracania pada i przyglądania się mu Smile


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Makaveli - 01-01-2014

No to jeżeli tak jest, to faktycznie spoko sprawa. Takie tanie i proste bajery mogą bardzo urozmaicić rozgrywkę i zrobić z pada coś, co posłuży nam za coś więcej niż zwyczajny kontroler do kierowania postacią


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Kapitan Krwotok - 01-01-2014

(01-01-2014, 15:02)PaultheGreat napisał(a): ze złodziejem Geraltem w roli głównej

Niby ma range gamer a nic się na grach nie zna Big Grin
Garrettem stary Tongue


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - PaultheGreat - 02-01-2014

Niezła wpadka. Big Grin

Sam nie wiem dlaczego napisałem "Geralt", co prawda nie miałem zbyt dużej styczności z tą serią, ale wiedziałem, że bohaterem jest Garrett. Tak czy inaczej dziękuję za zwrócenie uwagi. Wink


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Kapitan Krwotok - 02-01-2014

Myślałem, że to dlatego, że aktualnie ogrywasz/czytasz wiedźmina i stąd ta pomyłka Smile


RE: Thief wykorzysta nowe możliwości DualShocka - Szymon - 02-01-2014

Light bar naprawdę piękny. No, wzruszyłem się. Teraz moje pytanie brzmi, jak to się będzie miało do czasu pracy na akumulatorze?