PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader (/thread-jak-uruchomic-gre-z-twardego-dysku-hd-loader)



Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - PatrolCaS - 21-04-2013

Witam otóż nie znalazłem nic na internecie więc odnoszę się do was mam twardy dysk 250gb samsunga. a na konsoli mam hd loader a skonczyly mi sie plyty i pendrive mam zepsutego więc dlatego twardy dysk. gra którą chcę uruchomić to needforspeed most wanted oryginał a płyta jest trochę zjechana więc tnie i teraz moje pytanie jaki plk wrzucić na twardy dysk żeby hd loader go uruchomił to ma być obraz tej płyty czy coś mam zrobić z plikiem iso gry bo niewiem. z góry dziękuję za pomoc Rolleyes


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - mattek - 21-04-2013

Rozumiem, że dysk jest podłączony za pomocą NA do konsoli w wersji FAT?


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - Filip_Rataj08 - 22-04-2013

Jeśli się nie myle to wkładasz płyte do napędu, kopiujesz na dysk foldery znajdujące się na płycie i podłączasz dysk do konsoli. Grasz na NA czy na podłączonym do USB konsoli dyskiem?


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - PatrolCaS - 22-04-2013

gram na podlączonym dysku przez usb a i jezeli rozumiem nie trzeba robic obrazu plyty tylko wystarczy wszystkie pliki do folderu dac ktory jest na dysku a i drugiem moje pytanie czy jak odpale hd loadera to wystarczy potem wejsc a raczej kliknac w ten folder?


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - mattek - 22-04-2013

Filip, źle mówisz.
HDLoader o ile się nie mylę służy do odpalania gier z dysku podłączonego przez NA. Twardziel podłączony przez kieszeń do gniazda USB rozpoznawany jest jak pendrive, a do gier na pamięci flash jest OPL.
Na forum znajdziesz poradnik, jak przygotować obraz gry pod działanie z OPL. Wystarczy tylko odwiedzić dział tutoriale.


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - tomx1989 - 23-04-2013

Tak jak mattek napisał, hd loader służył do uruchamiania gier z dysku twardego, obecnie zastąpił go program Open Ps2 Loader który ma lepszą kompatybilność i wiele ciekawych funkcji. Ty używasz USB czyli pendriva, a tego Hd loader nie obsługuje. Ściągnij OPL 0.8 lub nowszy, wgraj go na kartę pamięci, najlepiej zastąp tego Hd loadera. Na kompie zrób obraz tego NFS w postaci iso, obraz ten musisz odpowiednio nazwać np. SLUS_214.94.NFS CARBON.iso gdzie kod przed nazwą gry znajduje się w obrazie gry(można go podejrzeć za pomocą winrara, 7 zip, deamon) następnie formatujesz dysk na fat32, tworzysz na nim folder DVD i wrzucasz tam gry iso. W OPL wybierasz USB Games i powinna być widoczna gra. Używając OPL można savować na pendrivie lub na innych nośnikach w zależności czy gry uruchamia się z HDD, USB czy SMB. Co do USB to jest to bardzo wole USB 1.1, przez co gry się długo ładują, filmiki tną a w niektórych grach np. NFS carbon czasami tekstury nie zdążą się doczytać.


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - PatrolCaS - 28-04-2013

czyli pen drive odpada bo i tak za bardzo będzie cieło?
'


RE: Jak uruchomić grę z twardego dysku hd loader - tomx1989 - 07-05-2013

To już musisz sam sprawdzić, może most wanted będzie lepiej chodził. Albo po prostu będziesz grał wolniejszymi samochodami Smile