PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+--- Wątek: Biały ekran po włączeniu PSone FAT (/thread-bialy-ekran-po-wlaczeniu-psone-fat)



Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Votlipak - 04-01-2013

Witam, kupiłem dzisiaj używaną konsolę PS1 (FAT SCPH-7502 wersja PAL). Podobnoż jest przerobiona, nie mam możliwości sprawdzenia tego, ponieważ mam same oryginalne gry. Kupiłem ją za śmieszne pieniądze, ale mam z nią problem. Gość, który mi to sprzedał dał mi zły kabel AV, wiec użyłem do podłączenia konsoli kabel AV od PS2. Niestety, po włączeniu konsoli wyświetla mi się jedynie biały pusty ekran, ale słysze dzwięki z gry (sprawdzane na Tomb Raider III i Colin McRae Rally). Czy to wina kabla AV (na PS2 działa poprawnie)? Czy to wina konsoli? Czy da sie to jakoś naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedź!

PS. Słychać, że pady reagują.


RE: Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Draco - 04-01-2013

Jakiego kabla używasz (chinch, EURO czy może component?). Generalnie nie powinno być różnicy pomiędzy kablami. Ja używam tych samych do PS1 i PS2 i nigdy nie było z tym problemu. Problemem może być wtyczka, spróbuj po dociskać, po kręcić wtyczką video (żółta), powinno w końcu załapać.

Jak to nie możesz sprawdzić czy masz konsolę przerobioną? Weź czystą płytę, nagraj jakąś grę, wsadź do konsoli będziesz wiedział.

I na koniec małe sprostowanie. Wiem że jestem dziwny i może tylko mi to przeszkadza, ale się zdecyduj jaką masz konsolę. PSOne to nazwa handlowa odchudzonej wersji Playstation, stary, gruby szaraczek po prostu nosił nazwę Playstation, więc pisanie PSOne FAT jest zupełnie niepoprawne.


RE: Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Votlipak - 04-01-2013

Na "czinczach". Na konsoli PS2 wszystko na tym samym kablu smiga az milo, dopiero na tej PS1 (przepraszam, za wczesniejsza pomylke) pojawia sie ten problem. Jeszcze sprawdze, podociskam, jak nie to oddam, bo martwa konsola mi nie jest potrzebna Smile


RE: Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Draco - 04-01-2013

Gniazdo w konsoli może być uszkodzone. Jeśli pod PS2 działa wszystko OK to przepnij na gorąco wtyczkę pod PS1 i po próbuj po dociskać przy konsolce, jeśli nic nie da, możesz oddać konsolę albo poprosić kogoś żeby przelutował ci gniazdo A/V. Pewnie jedna z nóżek puściła.


RE: Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Wielmożny Samarytanin - 04-01-2013

No to krótko mówiąc dałeś się wybębnić w rogi. Jak mozna nie podłączyć konsoli przed zakupem ?Teraz wiesz czemu kupileś za grosze. Powodzenia Smile


RE: Biały ekran po włączeniu PSone FAT - Votlipak - 04-01-2013

Na całe szczęście nie było problemu ze zwrotem Smile
No nic, mam jeszcze jedną na oku konsole, też FATa, ale przed kupnem mogę sobie na spokojnie ją przetestować. Dziękuje za pomoc Smile