PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[Recenzja] Gundam Battle Royale - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Kącik Gier (https://playstationforum.pl/forum-kacik-gier)
+---- Dział: Recenzje (https://playstationforum.pl/forum-recenzje)
+---- Wątek: [Recenzja] Gundam Battle Royale (/thread-recenzja-gundam-battle-royale)



[Recenzja] Gundam Battle Royale - ashin - 10-11-2012

Recenzja gry Gundam Battle Royale

Serial anime Gundam jest bardzo znany wśród fanów tego typu filmów. Powstało pełno serii tego anime i jest bardzo popularny, stał się swego rodzaju wyznacznikiem tego jak powinny wyglądać tego typu produkcje o mechach. Jednak dla mnie jedynym słusznym anime o wielkich robotach był kapitan Daimos. Jednak z ciekawością śledzę kolejne gry sygnowane przedsionkiem Gundam.
Spotykałem już lepsze i gorsze produkcje, zwykle były to bijatyki 2D, popularne za czasów świetności serii, jednak przez lata nie dała o sobie zapomnieć. Moje oczy przykuła ta gra podczas ściągania sporej paczki z produkcjami na PSP, gdzie wybierałem niektóre tytuły. Po krótkich oględzinach uznałem, że gra może być bardzo ciekawa. Nie myliłem się specjalnie.

[Obrazek: gundam-battle-royale-20060923022024120.jpg]

Mam co prawda duży dystans do produkcji o mechach, ze względu na kiepskie wspomnienia z MechWarrior, na SNES'a. Ta produkcja musiała trafić na fana i zaciekawioną osobę, jak mogłoby się prowadzić mechaniczny pancerz. Ja do nich nie należałem i szybko posłałem grę w pieruny. Dla wielu pewnie to herezja, jednak nie przyciągnęła mnie jej mechanika. Trzeba było trochę czasu na zapoznanie się z nią. W przypadku omawianego tytułu jest inaczej. Czujemy to, że prowadzimy wielką maszynę, jednak prostota jej obsługi i arcadowe podejście do gry przyciąga nas przed monitor konsolki.

[Obrazek: gundampreview.jpg]

Zacznijmy jednak klasycznie od grafiki i oprawy audio wizualnej.
Biorąc pod uwagę możliwości PSP, gra wygląda naprawdę miodnie. Areny na których przyjdzie nam walczyc są spore i wyglądają naprawdę ładnie. Mechy stworzono z należytym im szacunkiem. Prezentują typowo japońskie podejście do tematu z wiadomych przyczyn i rzeczywiście cieszą oko. Dodatkowo, żaden model mecha nie jest taki sam. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę to, że przeciwnicy mogą posługiwać się takimi samymi modelami, co jest odzwierciedlone w ich nazwach. Otoczenie jest zróżnicowane, od dźungli, przez stacje kosmiczne i miasta, aż po lodowe planety. Jest w czym wybierać i przede wszystkim wygląda to bardzo schludnie.
Sama oprawa audio także potrafi zauroczyć. Podczas pojedynku będzie przygrywać nam miła i wpadająca w ucho muzyka, szczególnie spodoba się fanom tego typu anime. Jest dość charakterystyczna, fani będą wiedzieć o co chodzi. Pozostałym jednak nie powinna ona przeszkadzać. Jednak jest to otoczka, ponieważ bardzo szybko ją przygłuszą odgłosy walki. Świst laserowych mieczy, odgłosy bolterów i odrzutowych napędów. Walka najczęściej jest na tyle skondensowana, że nie będziemy mieli czasu zachwycać się muzyką.
Fani japońskich aktorów głosowych będą w siódmym niebie, ponieważ gra prawie, że całkowicie jest po japońsku. Nie znalazłem anglojęzycznej wersji. Niestety nie poznamy przy tym fabuły, chyba że uczymy się tego języka. Jednak nie jest to chyba najważniejsza rzecz.

[Obrazek: Gundam2.png]

To tyle co mogłem powiedzieć o tej grze. Rozgrywka jest bardzo skondensowana i wymaga od nas szybkich decyzji, do gameplay'u potrafi się wdać monotonia. Tak więc nie jest to gra na długie godziny, a raczej miły przerywnik. Sam spędziłem przy niej sporo czasu, jednak mnie przyciągnęły możliwości odblokowywania nowych maszyn i rozwijanie ich. Nie każdemu to wystarczy. Jednak każdy powinien mieć miłe wspomnienia przy krótkich sesjach z tym tytułem, dlatego zachęcam was do odpalenia tej produkcji na waszych PSP. Mam nadzieję, że będą wam towarzyszyć podobne odczucia jak i mnie.