PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Komputery i smartfony (https://playstationforum.pl/forum-komputery-i-smartfony)
+--- Wątek: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? (/thread-android-windows-phone-symbian-ios-co-wolicie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - Draco - 26-09-2012

W sumie to tak jak w temacie, który mobilny system lubicie najbardziej? Które mieliście możliwość testować i jakie macie o nich zdanie? A może jesteście zwolennikami starych softów pisanych wyłącznie pod jeden telefon czy markę?

Ja miałem przyjemność pracować długo na iOS (iPhone 3G). Bardzo dobry system, niesamowicie szybki jednak ogromnie ograniczony, dopiero po jailbreak'u pokazuje na co go stać. System oparty o jądro BSD.

Kolejnym używanym przeze mnie systemem był Symbian s60v3 (Nokia E50). Używam go nadal, na tym telefonie jest niesamowicie wolny jednak go lubię, duże możliwości konfiguracyjne i multimedialne. O wiele lepiej sprawuje się na wyższych modelach (E51, E52), E50 jest po prostu za słaba, żeby system mógł działać płynnie.

Z Androidem póki co mam spotkania rzadkie, najczęściej na telefonie znajomego. Z powodu znikomego używania go przeze mnie trudno mi wyrazić opinię na jego temat, jednak te krótkie spotkania z Androidem pozostawiły raczej miłe wspomnienia.

Systemy z rodziny Windows to dla mnie totalna nie wiadoma. Oczywiście miałem z nimi krótki kontakt np. w SPV 650 (ale to chyba był WinCE), HTC TouchDual i Lumia 800 (?). Starsze wersje sprawiały miłe wrażenie, w Lumii też wygląda to przyjemnie jednak przeraził mnie niesamowicie krótki czas pracy na baterii, niestety nie jestem niestety w stanie stwierdzić czy to wina telefonu czy najnowsze systemy są tak prądożerne.

EDIT: W ankiecie zaznaczyłem "Symbian" w myśl zasady "każdy swoje chwali" jednak tak naprawdę nie mam jakiś szczególnych faworytów w mobilnym wyścigu zbrojeń. Jeżeli w ankiecie pominąłem jakiś system proszę o napisanie o tym w poście abym go dodał.




RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - JaDCorbeN - 26-09-2012

Ja zaznaczyłem Androida:
Zawsze pracowałem na symbianie (E71) i WinCE (Navigacja) i te systemy dla zwykłego użytkownika są do bani - pokazują pazur dopiero po rootach i odblokowaniu ale jak pisałem: chodzi o zwykłego usera.
Andka mam na Sony Ericssonie Arc S i Tablecie Samsunga i powiem tak: olbrzymia ilość oprogramowania od darmowych po płatne wersje dostępnego na GooglePLAY (bo teraz się tak nazywa były Android Market). W pracy jest nieoceniony ze względu na sporą ilość oprogramowania biznesowego. Zalety można wymieniać tak długo Big Grin
No i gry do tego: ostatnio pogrywam w Battlefield Bad Company 2 (na dużym TV za pomocą Pada od PS3 Big Grin)


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - mattek - 26-09-2012

Pierw był Symbian s60v1 - N-Gage. Dość dobry soft, dużo jak na tamte czasy możliwości jednak dzisiaj nie ma nic do roboty. Okropne menu, mulenie to tylko część rzeczy, które można wymienić za minusy jednak ma też sporo plusów.
Aktualnie Android - roota jeszcze nie robiłem, ale już mnie ten system zachwycił. Co prawda optymalizacja kuleje, jednak możliwości w emulacji, grach i innych pierdółkach na prawdę zwala z nóg. Aktualnie to system nr. 1 moim skromnym zdaniem Wink


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - Draco - 26-09-2012

Może dlatego mam takie dobre zdanie o Symbianach ponieważ każdy który miałem trochę dłużej w pierwszej kolejności był przerabiany, zresztą tak samo jak iOS. Androida jeszcze nie miałem możliwości używać na co dzień wyłącznie dla siebie więc miałem kontakt jedynie z czystym systemem bez ulepszeń.


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - ashin - 26-09-2012

Ja miałem symbiana przy okazji nokii, ale już nie pamiętam która to była wersja. Pamiętam za to świetnie certyfikaty jakich wymagały niektóre ściągnięte aplikacje, jak i cholerne wpisywanie kodów do przerzucania plików na komórkę i instalowania ich. Ciągłe pytania czy aby na pewno jestem pewny, że chcę to zainstalować. Brakowało mi tylko pytania czy ja aby na pewno jestem normalny...
System windows jaki miałem okazję poznać przy zapoznawaniu się z Lumią(od przedstawiciela handlowego, potem siostra i kumpel kupili) naprawdę miło mnie zaskoczył. Podstawowym minusem jest niemożliwość przerzucania aplikacji z komputera na telefon, tak więc wszystko musimy zakupić, bądź ściągnąć darmowe aplikacje ze sklepu wbudowanego w telefon. To minus, ale poza tym o dziwo windows na telefonie sprawuje się bardzo dobrze. Podoba mi się menu oparte na kafelkach, które sami przypisujemy do dogodnych dla nas funkcji menu. Podobno ma być wprowadzona możliwość zmieniania wielkości kafelków, bo póki co z tego co wiem mają jedną i tę samą wielkość, co poprawi doznania estetyczne w telefonie.
Z oprogramowaniem od apple nie miałem styczności, to w sumie telefony tworzone specjalnie pod gry i ma duże możliwości pod tym kątem z tego co wiem. Jednak bardzo często wychodzą nowe modele.
Sam używam Androida zauroczyła mnie jego prostota w obsłudze. Daje duże możliwości, a aplikacje na niego powstają cały czas. Jest ich pełno od nawigacji, przez przeglądarki, aż po programy do odtwarzania filmów czy słuchania muzyki. Bardzo fajna sprawa, dla amatorów gier, też sporo znajdziemy rzeczy. Od gier zręcznościowych, przez logiczne, aż po strategie. Miałem okazję nawet grać w Heroes 2 na komórce. Mój wyświetlacz jest dość mały tak więc komfort gry był średni. Jednak pod kątem multimedialności i prostoty obsługi jest naprawdę świetny. Jeżeli nie chcemy płacić za aplikacje, większość możemy znaleźć bezpłatnie z neta.
Gorąco polecam Androida.


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - Draco - 26-09-2012

Tak jak wspomniałem, pierwsza czynność na Symbianie jakiej dokonywałem to jego łamanie więc mnie certyfikaty nie obchodziły. Rzeczywiście mogą one być trochę uciążliwe zwłaszcza, że w niektórych ważna jest data i jeżeli jakiś program leży na dysku i chcemy go zainstalować to może się okazać że nie jest to możliwe ponieważ jego certyfikat wygasł, trochę to bez sensu bo wystarczy cofnąć zegar w telefonie i już wszystko pasuje, ale cóż taki urok starszych systemów, z przed ery iOS/Android. Co do iOSa to nie był to system tworzony pod gry, prędzej pod kontem multimedialności (zdjęcia/muzyka/filmy), gry przyszły przy okazji.


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - ashin - 26-09-2012

Teraz jednak w kampaniach Ipadów reklamuje się je jako telefony do grania. Ostatnim czasem zresztą czytałem dość pokaźny artykuł o grach na IOS'a


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - Draco - 26-09-2012

Teraz ciągnie się w stronę gier jednak założenia iOS były trochę inne. System Apple nadal zachował dawną funkcjonalność i w dodatku jest bazą dla naprawdę świetnych gier. Szkoda tylko że tak wiele oczywistych funkcji (lub dostępnych po jailbreaku) jest tak powolnie do niego wprowadzana.


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - ashin - 26-09-2012

No wiadomym jest, że na początku nikt nie zakładał że ktoś w ogóle będzie grać na komórkach. Oczywiście na większą skalę. Bardzo dużo się mówi o funkcjonalności produktu jabłuszka, jednak ja jakoś przekonany nie jestem. Może dlatego, że Apple okazuje się nawet bardziej pazerne na kasę od Windowsa?


RE: Android, Windows Phone, Symbian, iOS, co wolicie? - Draco - 26-09-2012

Pazerni na kasę są i to bardzo, jednak sprzęt robili dobry, do pewnego momentu ... ale to już dyskusja mocno nie na temat.