PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Komputery i smartfony (https://playstationforum.pl/forum-komputery-i-smartfony)
+--- Wątek: Najlepsze gry i aplikacje na Androida (/thread-najlepsze-gry-i-aplikacje-na-androida)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Mr.Q - 02-12-2014

Przydatne aplikacje.

Na wstępie o task killerach - nie używamy. Dlaczego? Zabite za ich pomocą procesy i tak same się odrodzą, a to pobiera nam baterię. Używanie task killerów działa na naszą NIEKORZYŚĆ i jest bezsensowne.

SuperUser - Chyba każdy zna. Żeby coś zrobić z Androidem, zacząć trzeba od tego programu i nadać aplikacji przyzwolenia. Wymagany rzecz jasna root.

Greenify - prosta aplikacja ułatwiająca życie z Androidem. Za jej pomocą hibernujemy aplikację - nie zabijamy, a hibernujemy, czyli zamrażamy do następnego jej użycia. Zahibernowana aplikacja nie siedzi w RAMie, nie ma włączonych procesow w tle (nie zużywa baterii), nie spowalnia pracy telefonu.
Czego nie należy hibernować? Programów typu Viber czy GMail, które w każdym momencie mogą zadzwonić/odebrać dla nas wiadomość. Wymagany root.

RAM Menager Pro v7.0.5 - aplikacja która zarządza RAMem. Osobiście mam ustawiony profil ''Więcej wolnej pamięci'', autostart, zablokowanie w Launcherze. Wymagany root.

CCleaner - alternatywa dla coraz bardziej zasobożernego (i robiącego nas w wała) Clean Mastera. Sprząta jak należy i nie ma zaimpletowanych 40 niepotrzebnych animacji jak konkurent. Do tego pokazuje wiarygodne wyniki. Clean Master co 2 minuty potrafi pokazać 0.5GB usuniętych danych.

Viber - Aplikacja która pozwala nam dzwonić i SMSować za pomocą WIFI/3G. Bardzo przydatna, cała moja rodzina i większość znajomych z niej korzysta, dlatego rachunki za telefon są bardzo obniżone...

Shazam - narzędzie do rozpoznawania muzyki. Chyba nigdy się nie myli, przynajmniej go na tym nie złapałem.

Aldiko - czytnik Ebooków. Bardzo dobry, choć nie czyta wszystkich formatów. Ja zawsze korzystam z .epub, dlatego mi odpowiada.

Boat Browser - moja ulubiona przeglądarka internetowa. Jej jedynym minusem jest brak obsługi Flasha. Jest za to szybka i nie wymaga dużych zasobów. Przeglądarki obsługujące na ten moment Flash (np. Dolphin) strasznie zamulają.

LockScreen - blokada ekranu. Widget niewymagający naciskania guzika fizycznego.

Month - widget kalendarza. Duże możliwości personalizacji, ładny wygląd, dużo motywów, pobierający dane ze zwykłego kalendarza więc zsynchronizowany z Google. Przykładowo - zarezerwowałem bilety na samolot. W Month od razu pojawiła się godzina lotu, skąd-dokąd i kiedy.

DashClock - Widget na ekran blokady i ekran startowy, pokazujący właściwie co chcemy. Ma bardzo ładny wygląd i dużo dodatków które możemy osobno zainstalować. Wyświetla nieodczytane wiadomości/e-maile, pogodę, stan RAM, pozawala zarządzać odtwarzaczem muzyki i inne tego typu bajery, co kto tam właściwie chce.

UPSM - Program który robi z naszego telefonu czarno-biały model. Jeśli jesteś na mieście a masz 5% baterii, w tym trybie starczy Ci ona na ładnych kilka godzin.

Xposed - framework który pozawala modyfikować w naszym Andku właściwie co tylko chcemy. Wystarczy pobrać interesujące nas moduły i możemy ustawiać co tylko chcemy, nakładki producentów nas nie ograniczają. Wymagany root.

Dodam jeszcze że dzięki w.w Greenify i RAM Menager Pro, stan RAMu utrzymuje się u mnie pomiędzy 430-530 mb.
Mam jeszcze zmieniony kernel na Boeffla 6 beta 5 + config. Zarządca procesora pegasusq, pamięć ZRAM 700, podwyższone minimalne taktowanie procesora na 300mhz. Maksymalne pozostawione bez zmian. Port ROMu Galaxy S5 ze wszystkimi bajerami śmiga u mnie bez najmniejszych zwiech i nigdy nie złapał zadyszki.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Dah-Ridah' - 02-12-2014

Z gier Logo Quiz jest fajne.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Kratos - 06-12-2014

Nie mam zaufania do tych wszystkich aplikacji zamrażających inne aplikacje czy uwalniających dodatkową pamięć. To naprawdę działa? Bo z tego, co czytałem to raczej szkodzi właśnie.

Ten UPSM ciekawie brzmi, muszę luknąć co to takiego.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Mr.Q - 06-12-2014

Powiedz mi ile masz wolnego RAMu w swoim S3 Wink Ja tak jak pisałem, w użyciu 430-530mb i to na porcie S5, bez żadnych odchudzeń względem pierwowzoru. Wersja na bazie 4.4.4. już w drodze, aktualnie jest 4.4.2. Gdybym chciał, wrzuciłbym zwykły JB i otrzymał jeszcze lepszy wynik, ale S5 jest dużo ładniejszy. I tak jak napisałem, nie udało mi się choćby na moment zlagować systemu, ale dużo w tym zasługi kernela Boeffla - kawał dobrego softu! Wgrałem to wszystko raz, zajęło mi to pół nocy, ale od tego czasu mam spokój - Android bez najmniejszych lagów, bez problemów. Naprawdę warto, nie ma co się użerać z ociężałym stockiem.

Inny przykład - wgrywałem ostatnio CFW mojej dziewczynie. S3 Mini. Na 4.1.2 po wyrzuceniu wszystkich śmieci z systemu, zszedłem do użycia 340mb/1GB RAMu na stałe (po kilku dniach użytkowania ten wynik wciąż się otrzymuje). Nieźle? Nieźle, bo stockowo 650-700 jest zajęte.

Greenify działa tak jak działać powinien, nie ma negatywnego wpływu na telefon tak jak task-killery. Gdzie czytałeś że jest odwrotnie w tym przypadku?


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Kratos - 06-12-2014

Ile wolnego? 115-130 MB obecnie, 700 w użyciu. Pożyczę sobie zatem CCleaner i Greenify skoro tak zachwalasz. Do tej pory korzystałem z AppMgr III, który coś tam czyści w telefonie, ale sam po sobie widzę, że jest sporo śmieci na karcie, ale do tego to chyba tylko format całkowity by pomógł, bo ciężko się rozeznać w tym, co jest jeszcze do wywalenia.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Mr.Q - 06-12-2014

CCleaner samego telefonu oczywiście nie przyspieszy, ale porządek utrzymać pomaga. Odchacz tylko RAM w opcjach.

Roota rozumiem masz, także Greenify z pewnością może Ci tylko pomóc, ale polecam zacząć od początku, czyli CFW Blekota v9 + Boeffla kernel. Jakbyś się zdecydował a potrzebował przy instalacji pomocy, służę Wink

[Obrazek: 22137577337555367467_thumb.jpg]
Kilka ekranów z 4.4.2. RAM bez reboota, zamknąłem apki i tak się złożył.

Mr.Q napisał(a):użycia 340mb/1GB RAMu na stałe
Ja mówiąc o RAMie, zawsze mam na myśli zajęty, tzn. zajęte 340mb/1GB. Edytowałem post, bo może niezrozumiale się wyraziłem. 340mb zajęte, reszta wolna.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - piotros - 06-12-2014

Greenify też mogę polecić. U mnie z zajętej prawie całej pamięci mam teraz ze 200-300 MB wolnego... Smile I to na prawdę działa, jedynie musisz pamiętać, że uśpione aplikacje nie będą Ci aktualizować widget'ów, tak więc nie usypiaj tych, na których Ci zależy, żeby się automatycznie aktualizowały.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Dah-Ridah' - 06-12-2014

Quizowanie na zabicie czasu też ładnie wchodzi. #polecam


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Mr.Q - 06-12-2014

Pisałeś to już w poście 32 Wink Grałem ze 2-3 lata temu, jak weszło do sklepu.


RE: Najlepsze gry i aplikacje na Androida - Dah-Ridah' - 06-12-2014

Wtedy pisałem o Logo Quiz.