PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Renowacja PlayStation by Simion - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+---- Dział: Testy (https://playstationforum.pl/forum-testy)
+---- Wątek: Renowacja PlayStation by Simion (/thread-renowacja-playstation-by-simion)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Draco - 28-09-2012

Smion przykleił logo od PS2.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 29-09-2012

(13-07-2012, 20:02)Simion napisał(a): [...]
Logo udało mi się zamówić w sklepie z konsolami. Ma kosztować 5 zł i pochodzić z PS2 fat (tam podobno były większe loga).
[...]

Czytanie ze zrozumieniem Wink

O przyciskach też już pisałem że nie ma sensu robić. Będzie to bardzo trudne, nie wiadomo czy wyjdzie a ja i tak znam wszystko na pamięć.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Mr.Q - 14-02-2013

Padły niestety wszystkie zdjęcia prócz tych ostatnich.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 14-02-2013

Jutro mam wolne to powrzucam na inny serwer. Jednak Face to słabe miejsce na przechowywanie zdjęć :/ .


RE: Renowacja PlayStation by Simion - mattek - 14-02-2013

Proponuję www.imgur.com - zdjęcia trzymają się bardzo długo. Mnie jeszcze nic nie padło Wink


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 05-04-2014

Genialni programiści twarzoksiążki zmienili katalogi zdjęć i dlatego się wszystko wysypało. Aktualizuje ścieżki ale ciężko będzie dojść gdzie jaka fota była.

Wszystkie foty poprawione Wink .

Konsolka przejdzie jeszcze jedną zmianę. Ledy zostaną podłączone przed włącznikiem zasilania żeby można je było włączyć niezależnie. Dodałem także włącznik przed zasilaczem stworzony do PS3. W ten sposób zasilacz nie jest stale pod prądem.


EDIT 05.04.2014r

Tajemnica odpadającego lakieru została wyjaśniona. Winny jest podkład. Kupiłem taki sam do metalu i przy lakierowaniu roweru cały odpadł... Kilka dni roboty poszły się !@#$%. Jednak lakier z auchana za 15zł jest najlepszy :/ . Żałuje że zacząłem szukać "czegoś lepszego". Pewnie za 2-3 lata będę musiał zedrzeć cały lakier z konsoli i położyć go na nowo.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Makaveli - 05-04-2014

Co do lakieru - pod uwagę brałbym jedynie lakiery modelarskie (Tamiya, Alclad itp.), ewentualnie zamów sobie trochę jakiegoś odcienia w macie w lakierni. Efekt będzie świetny, pod warunkiem, że wiesz, jak malować.

Te marketowe to największa tandeta, jaka tylko jest.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 05-04-2014

Na razie wychodzi na to że większą tandetą są lakiery ze specjalistycznego sklepu lakierniczego Tongue . Już kiedyś testowałem ten lakier z auchana i okazał się być najlepszy. Głęboka czerń przy czarnym macie - inne są raczej blade przy nim.
Przyjrzyj się:
[Obrazek: 136151529_3_1000x700_tuningowana-zmodowa...czesci.jpg]
Te dwie wypukłe maskownice są pomalowane lakierem z auchana, reszta tanim lakierem za 8zł (niepotrzebnie przyskąpiłem :/ ). Na konsoli też nie wyszedł aż tak głęboki czarny.


Te modelarskie "farbki" widziałem tylko w słoiczkach i puszeczkach w bardzo wysokich cenach. Przy konsoli mimo wszystko jest spora powierzchnia.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Makaveli - 05-04-2014

Farbki w słoiczkach są do prac wykończeniowych, te w puszeczkach rozpyla się za pomocą aerografu i niejednokrotnie trzeba je rozcieńczać, tak samo dzieje się w przypadku lakierów ze specjalistycznego sklepu, jak to napisałeś. Są też lakiery modelarskie w spray'u, gotowe do użycia, ale psikanie z puszki to profanacja.

Oprócz tego trzeba zadbać o to, żeby podkład był położony poprawnie i był suchy (to, że nie zostawia śladu na palcu wcale nie oznacza, że jest już suchy).

Lakierowanie to nie taka prosta profesja, jest tutaj więcej pierdółek, o których trzeba pamiętać niż gdziekolwiek indziej.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 05-04-2014

Wpadnę w środę do modelarskiego i popytam. A na aerograf trzeba mieć pieniądze Wink .

Nie zmienia to jednak faktu że czarny mat z auchana naprawdę ładnie wychodzi Smile .

EDIT
Byłem, pytałem się i sprzedawca patrzył na mnie jak na wariata. Miał trzy regały farb i nigdy nie słyszał o lakierze w aerozolu do modeli.

Wracam do koncepcji lakieru z auchana. Jednak najlepszy z tych które do tej pory używałem. Podeśle foty roweru jak skończę i sami ocenicie czy nada się też do konsol.