PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
King Kong - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Recenzje gier PS2 (https://playstationforum.pl/forum-recenzje-gier-ps2)
+--- Wątek: King Kong (/thread-king-kong)

Strony: 1 2


King Kong - 8Azi8 - 13-10-2011

Początek Gry:
Tytuł zapewne wszystkim kojarzy się z rewelacyjnym filmem Peter ‘a Jackson’a King Kong i słusznie bo już sam początek gry rozpoczyna się krótkim intro z filmu, które płynnie przechodzi w gre. Od pierwszego momentu gra zapiera dech w piersiach, ponieważ jest bardzo realistyczna. Akcja rozpoczyna się na szalupie. Sztorm rzuca Nas na lewo i prawo, ale ostatecznie udaje nam się dobić do Wyspy Czaszek. Od tego momentu każdy krok i ruch ma ogromne znaczenie! W każdej chwili można spodziewać się tubylca, dinozaura czy innego stwora! Wyspa tylko z zewnątrz wydaje się piękna, bogata roślinność to tylko przykrywka co tak naprawdę znajduje się w niej…
[Obrazek: e1bc1a45e0cd757dmed.jpg]
Przeciwnicy:
Podczas gry mamy okazje walczyć z T-Rexem, pterodaktylem, olbrzymim krabem czy Tubylcem. Ogromne wrażenie robi całe plemię krzyczących tubylców stojących na murach i rzucających w nas palącymi się dzidami czy też stado dinozaurów między, którymi musimy się przemieszczać.
[Obrazek: 986ba35aebbaa112med.jpg]
Ciekawym rozwiązaniem jest zabijanie nieszkodliwych stworów takich jak olbrzymia ważka, mała larwa oraz pełzacz bagienny, i używanie ich jako przynęt by odwrócić uwagę. Często przyda nam się ten podstęp by uniknąć ogromnych i groźnych dinozaurów.
Broń:
Nie ma ogromnego wyboru broni, podstawową bronią to włócznia. Mamy jej 2 rodzaje: mocniejsza, której ilość jest ograniczona-można nią rzucać tylko kilka razy bo w końcu się złamie, oraz słabsza-kościana wydobywana z padliny. Jej ilość jest nie ograniczona, więc możemy rzucać do woliSmile. W między czasie trochę postrzelamy z pistoletu, strzelby oraz karabinu snajperskiego.
Jednak w tej grze tak naprawdę różnorodność broni nie jest najważniejsza. Sam klimat dzikiego buszu, ogromnych dinozaurów i pięknych widoków, a w tle słysząc głos Konga rekompensuje ubogi wybór broni.
[Obrazek: 982a838f34589892med.jpg]
Postacie:
W trakcie grania wcielamy się w różne postacie, ale najbardziej ekscytującym momentem jest kierowanie samym Kongiem! Ciężko jest to opisać, trzeba zobaczyć na własne oczy! Kamera przechodzi wtedy do TPP dynamicznego. Co sprawia, że nie ma monotonii.
Każdy krok Konga to wibracje, czyli odczuwamy siłę i ciężar Małpy. Kombinacja klawiszy pozwoli nam na bicie łapami w pierś czy też przeraźliwy krzyk Konga. Można również popaść w tryb furii.
Nie będę już wspominać o możliwości wspinaczce, czy też skakaniu po lianach, albo o trybie walki. Swoją siłą może w "drobny mak" złamać szczękę T-Rexowi, czy też przenieść ogromną kolumnę, pnie drzew, kamienne bloki by odblokować przejście.
[Obrazek: 842374218a989237med.jpg]
Bonusy:
Ciekawym pomysłem jest umieszczenie dodatków w grze, jedynym możliwym sposobem by je obejrzeć jest uzyskanie odpowiedniej ilości punktów.
Mamy możliwość obejrzenia np. filmik reklamowy.

Gra naprawdę bardzo dobra, dokładnie i przemyślanie zrobiona.
Polecam Smile Dostarcza mnóstwo emocji, nie będziemy narzekać na nudę Smile
A na podziwianie roślinności nawet nie będzie czasu Wink)
Recenzja jest krótka bo ma być przyjemna do czytania i dla oka Smile Mam nadzieję,że taka właśnie jest Wink
A podsumowując:
Plusy:
-Dokładnie odzwierciedla Film
-Zmiana postaci podczas gry
-Ładna szata graficzna
-Urywki filmu
-Wygodne sterowanie postaci
Minusy:
-Mało broni, trochę irytujące ,że trzeba włócznią strzelać do stada dinozaurów.
Neutralny:
-Prostolinijność


RE: Kin Kong - drakon - 14-10-2011

Trochę za krótko, w porównaniu do ilości screenów Smile.
Popraw tytuł.


RE: King Kong - 8Azi8 - 14-10-2011

Aktualnie leci King Kong na TVN Zapraszam Smile do ogladania ;P

A recenzja faktycznie krótka, ale inna niż wszystkie. Dla tych co nie bardzo uwielbiają czytać Smile i dla wzrokowców Smile
Recenzja dla każdego Big Grin


RE: King Kong - drakon - 14-10-2011

Włączam napalony, bo lubię ten film, patrzę, a tu remake Jacksona :/


RE: King Kong - 8Azi8 - 15-10-2011

Osobiście wolę właśnie wersje Petera ,ale tak czy siak film warty obejrzenia Wink


RE: King Kong - Kraszu - 16-10-2011

Jeśli gra jest tak samo dobra jak film to zagram z przyjemnością. "King Konga" Jacksona cenię bardziej niż "Władcę Pierścieni" i dla mnie wielka małpa jest szczytowym osiągnięciem tego reżysera. Nie wiem czemu film nie odniósł komercyjnego sukcesu... Scena walki z dinozaurami za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie. Film jest długi, a oglądałem go już ze 3 razy i o nudzie nigdy nie było mowy - to najlepsza recenzja. POLECAM


RE: King Kong - 8Azi8 - 17-10-2011

Zgadzam się z Tobą, również oglądałam X razy ten film i za każdym razem te same pozytywne emocje . Ogromna małpa-ogromne emocje Smile dlatego ta gra również jest świetna ,bo dokładnie odzwierciedla film Smile


RE: King Kong - Puma16 - 21-10-2011

Była to jedna z najlepszych gier jakich odpaliłem na czarnulce, genialna grafika jak na konsole tej generacji, naprawdę gra jest genialna, jak ją przeszedłem to potem żałowałem =( ale przygoda jaka spędziłem przy tej grze jest niezapomniana Smile

Co do recenzji, jest świetna i miło się ją czytało, ale zwracaj uwagę aby po przecinku robić spacje estetyczniej to wygląda.

Pozdrawiam.


RE: King Kong - 8Azi8 - 22-10-2011

W sumie bardzo dziękuję za pozytywne 2 komentarze dotyczące mojej recenzjiSmile bo to moje pierwsze dzieło Wink I w dodatku jest spora konkurencja męska :-)

Puma faktycznie lepiej wygląda z tymi przecinkami i spacją...muszę poprawić Smile Dzięki Wink


RE: King Kong - misiek89gdz - 23-10-2011

Jedna z niewielu gier, kiedy po przejściu ze smutkiem powiedziałem "Jak to już koniec?"
Bardzo podobało mi się łażenie z włócznią, niewielka ilość broni mi nie przeszkadza, przecież walczymy o przetrwanie w ciężkich warunkach nie ma co wybrzydzać tym co się znajdzieSmile W dodatku na dzisiejsze czasy ta cena.. Kupiłem na allegro używkę za 17zł z przesyłką.

Przyznaję bez bicia- filmu nie widziałem.