PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gry, dla których warto mieć PSP - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Kącik Gier (https://playstationforum.pl/forum-kacik-gier)
+--- Wątek: Gry, dla których warto mieć PSP (/thread-gry-dla-ktorych-warto-miec-psp)

Strony: 1 2 3 4 5


Gry, dla których warto mieć PSP - Kratos - 07-09-2011

Zapewne wiele osób wciąż się waha nad kupnem PSP, a sama konsola jak świetnie się wszyscy orientujemy odejdzie za niebawem w cień swojej następczyni - PS Vita. Będzie to świetna okazja do obniżki cen niemal już 7-letniej konsoli i być może powtórka sytuacji PS2-PS3 i boom na starszą konsolę.

Pytanie do posiadaczy PSP i nie tylko w sumie - jakie gry uważacie za must have na tę konsolę? Którymi warto się zainteresować w pierwszej kolejności? Krótko mówiąc - dla jakich gier warto ją kupić lub dla jakich już ją kupiliście?


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - tomasson93 - 07-09-2011

1. Monster Hunter Freedom Unite
2. Metal Gear Solid Peace Walker
3. God of War Ghost of Sparta
4. God of War Chains of Olympus
5. Gran Turismo


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Sandinista - 08-09-2011

PSP postanowiłem kupić dla platformówki Daxter. Rewelacyjna, wciągająca gra z dużą dawką humoru, która nawet dzisiaj urzeka oprawą graficzną. Do niedawna za typowe must have uznałbym obie części God of War, Peace Walkera, jednak numer z przeniesieniem tych tytułów na PS3 stawia pod znakiem zapytania inwestowanie w PSP, tym bardziej, że niektóre gry wyszły również na PS2. Niewątpliwie godnymi uwagi są obie części LocoRoco, Patapony, Exit, Castlevania The Dracula X Chronicles czy The 3rd Birthday. Ponadto PSP idealnie nadaje się do grania w klasyki z pierwszego Playstation. Pytanie tylko czy w obliczu premiery Vity opałaca sie kupować jeszcze Playstation Portable?


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Draco - 08-09-2011

Takimi must have szczególnie dla fanów serii są zdecydowanie obie części God of War. PSP nadal warto kupować szczególnie że brak wstecznej kompatybilności w Sony Vita (brak czytnika UMD, który zostanie zastąpiony czytnikiem kart pamięci) prawdopodobnie jeszcze przez długie lata utrzyma PSP przy życiu tak jak to miało miejsce z PS2.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Sandinista - 08-09-2011

No właśnie PS Vita będzie wstecz kompatybilna z PSP (wbudowany emulator) tylko, że w tym wypadku w grę wchodzą tylko wersje cyfrowe PSPkowych tytułów. Zaś co się tyczy obu części GoW to są one dostępne do pobrania z PS Store, także będzie również można je odpalić na PSV.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Son of Sparda - 08-09-2011

Ja dorzuciłbym jeszcze:
Crisis Core FFVII
Seria Ridge Rcaer
Valkyria Chronicles 2 i 3
Tactics Ogre: Let Us Cling Together
Jeanne D' Arc
Seria Syphon Filter (tyle że obie części wyszły też na PS2)
Everybody's Golf
No i jeszcze Hatsune Miku Project Diva 2 ;P


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Draco - 08-09-2011

A propo gier które wyszły na PSP i na PS2 to mam nadzieję że kiedyś ktoś w Sony połaszczy się na kasę i zaczną jeszcze konwertować gry z PSP na PS2. Może do nic takiego ale miło by było pograć we wspomniane GoW'y na czarnulce.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Kratos - 08-09-2011

Na to już chyba za późno i takie marzenia ściętej głowy. Sony zrobiło kilka portów gier PSP-PS2 i na tym się zakończy. Nie wiem jakie tam były wyniki sprzedaży, ale rekordów chyba nie było skoro tych gier było mniej niż więcej.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - drakon - 08-09-2011

(08-09-2011, 17:44)8draco8 napisał(a): A propo gier które wyszły na PSP i na PS2 to mam nadzieję że kiedyś ktoś w Sony połaszczy się na kasę i zaczną jeszcze konwertować gry z PSP na PS2.

Wspomniane GoW'y będą już lada chwila. Niestety, tylko na PS3.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Rysk - 09-09-2011

jak nietrudno sie domyslic PSP kupilem (jak kazde playstation) z mysla o TEKKENIE glownie o czesci szostej bo na PS2 nie ma a na kupno PS3 za wczesnie no i mozliwosc grania w gry z PSX tez mocno kusi a co do gier typu GOW dantes inferno czy assasins creed to na psp nawet nie podchodze bo w to sie grac nie da gran turismo tez jest do bani o ile wersja na PS2 jest wysmienita o tyle na psp mi sie nie podoba to samo tyczy sie MGS dlatego mam w planach wymiane PSP na PSVita tam sa chociaz dwa analogi zapewne drugim mozna obracac kamera

moje must have:

-TEKKEN 6

reszte dopisze jak mi sie przypomni albo jak cos znajde wartego uwagi