PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaki jest najlepszy horror na PS2? (/thread-jaki-jest-najlepszy-horror-na-ps2)

Strony: 1 2


Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Kratos - 03-07-2011

W związku z tym, iż na PS2 wielkich hitów już nie będzie i w sumie taki stan rzeczy utrzymuje się od ładnych kilku lat, to jest to najlepszy moment na podsumowanie już 11-letniej konsoli. W każdym z 10 działów dotyczących gatunków gier na PS2 zakładam ankietę z najlepszymi grami z danego gatunku. Oczywiście wybrać 10 najlepszych gier z jednego gatunku jest szalenie trudno dlatego będzie na pewno kilka niespodzianek i rozczarowań.

Można oddać tylko 1 głos i takie rozwiązanie myślę, że jest najlepsze. Gdyby zrobić ankietę wielokrotnego wyboru teoretycznie można by było zaznaczyć każdą z gier, co sensu raczej by nie miało, bo chodzi o wybranie najlepszej gry z danego gatunku. Wiem, że trudno, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Nie boczyć się i narzekać, że jakiejś gry nie ma na liście, jakby co daję ostatnią opcję jako "inną", gdzie można zagłosować na jakikolwiek inny tytuł.

Listy są wypadkową wielu czynników i robione głównie na podstawie najbardziej szanowanych i popularnych serwisów z grami na PS2 takimi jak ign.com, gamespot.com, gamespy.com, gamesradar.com oraz gamestats.com i kilku innych mniejszych. Ankiety nie są robione wyłącznie w celu wybrania tych najlepszych z najlepszych, ale i w celu reklamy, bo nawet w tematach na forum przewijają się cały czas te same kilka tytułów na krzyż, inne, również bardzo dobre gry są nieco zapomniane, a warto po nie na pewno sięgnąć.

Kontrowersje budzić pewnie też będzie fakt, że ta a ta gra należy do tego czy innego gatunku. Przykład? Resident Evil 4 - to jeszcze horror czy już strzelanka? Duże zróżnicowanie będzie właśnie w dziale strzelankowym, gdzie zaliczyć do takich gier można zarówno pierwszorzędne FPS-y jak i gry akcji typu GTA (nie mam pomysłu, gdzie indziej taka gra na forum miałaby być).

No to tyle, pewnie i tak mało osób doczyta te wypociny. Dodatkowo do każdej gry dodaję odnośnik prowadzący do opisu gry i kilka pozycji, dla których miejsca zabrakło, a też warto je wypróbować.

UWAGA! Posty z samą nazwą gry będą kasowane! Starajcie się napisać jakieś 1 czy o zgrozo 2 zdania o jakiejś grze. Można oczywiście dyskutować do upadłego ;D Przypominam o głosowaniu na TOP5 wszystkich gier PS2 w tym miejscu.

Inne gry z gatunku horror, którymi warto się zainteresować:



RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Sandinista - 04-08-2011

O, tu żem się jeszcze nie wypowiadał. Hmmm...ciężki orzech do zgryzienia...Fatal Frame III. Dlaczego? Z wymienionych wyżej gier, które miałem okazje sprawdzić, to właśnie ta pozycja wywołała u mnie największy strach. Świetny design zjaw (potrafią wrzucić ciarki na plecy), dosadne udźwiękowienie - wszelki szelest wiatru, skrzypiące deski, jęki idealnie budują uczucie lęku - ciekawa fabuła, aparat fotograficzny jako narzędzie obronne, Himuro Mansion sprawiło, że to właśnie przy tej pozycji, że tak powiem bałem się najbardziej. Brałem pod uwagę również Silent Hill 2 jednak tutaj motywy straszące imo są miej wyraziste, zaś sama gra kładzie bardziej nacisk na aspekty psychologiczne. Po prostu towarzyszący strach był mniejszy niż przy FF III.


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Smigol95 - 05-08-2011

Ja tez postawiłbym na Fatal Frame III ale jednak postawię na Silent Hill Shattered Memories, która wg mnie nie straszy non stp duchami a jednak ma klimat którego sie boję [przede wszystkim dźwięki] sama gra zaś wpływa na nas pod względem psychicznym, między chapterami rozwiązujemy testy psychologiczne, które wpływają na dalszy rozwój wydarzeń, dlatego gra z 2010 jest dla mnie number one!


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Ged - 07-08-2011

Głos na Fatal Frame 2, dorównuje mu tylko wg mnie Silent Hill 2.

Uwagi co ankiety:
- brak Silent Hill Origins i Shatered Memories
- brak Alone in the Dark (z 2008 roku)

PS Jeśli wrzucasz gry z serii wrzucaj wszystkie części
PS2 Dlaczego "Inne gry z gatunku horror, którymi warto się zainteresować:" nie są w ankiecie ? Co to za podziały?


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Sandinista - 07-08-2011

@ Ged
"brak Silent Hill Origins i Shatered Memories"

Jednak jest opcja "Inna" dzięki czemu w poście możesz napisać, która spoza listy jest wg, Ciebie najlepsza. Poza tym chyba nie ma sensu zawierać wszystkich odsłon danej serii, chyba te najlepsze starczą?

@ Śmigol

W ankiecie zaznaczyłeś FFII, a w poście napisałeś, że SH: Shattered Memories Wink


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Kratos - 07-08-2011

(07-08-2011, 00:19)Ged napisał(a): Uwagi co ankiety:
- brak Silent Hill Origins i Shatered Memories
- brak Alone in the Dark (z 2008 roku)

PS Jeśli wrzucasz gry z serii wrzucaj wszystkie części

Ciekawe uwagi, ale nie skorzystam. Nie rozumiem wymogu umieszczanie wszystkich gier z serii skoro tak jak nawet wyżej kolega powiedział - "te najlepsze starczą" ;] Gdyby gry były wyżej oceniane to na pewno by się w ankiecie znalazły.



RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Puma16 - 09-08-2011

Dziwi mnie, że nie ma tu "Resident Eil 4" ;D Więc zagłosowałem na "Obscure 1 i 2" Spędziłem przy tej grze solidne 10 godzin i nie załuje. Gra ma klimat i świetna muzykę w tle =]


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Ged - 10-08-2011

(07-08-2011, 01:06)Kratos napisał(a):
(07-08-2011, 00:19)Ged napisał(a): Uwagi co ankiety:
- brak Silent Hill Origins i Shatered Memories
- brak Alone in the Dark (z 2008 roku)

PS Jeśli wrzucasz gry z serii wrzucaj wszystkie części

Ciekawe uwagi, ale nie skorzystam. Nie rozumiem wymogu umieszczanie wszystkich gier z serii skoro tak jak nawet wyżej kolega powiedział - "te najlepsze starczą" ;] Gdyby gry były wyżej oceniane to na pewno by się w ankiecie znalazły.

Żenująca ta ankieta, uparłeś sie ze musi byc 10 tytułow z czego 1/3 to gry z 1 serii (w dodatku z podanych tylko 1 gra zasluguje na miejsce w takiej ankiecie) wiec brakuje miejsca na inne dobre gry. Jaki problem pod jednym numerem dać serię z wypisanymi tytułami?


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Kratos - 10-08-2011

Jak już wcześniej mówiłem - nie ty decydujesz która gra akurat powinna się znaleźć w ankiecie. Znalazły się te z najlepszymi ocenami. A to, że akurat którakolwiek z 3 części Silent Hilla z ankiety zebrała dużo wyższe noty od marnego Alone in the Dark z 2008 roku to już nie mój problem. Nie umieszczałem całych serii, bo to ankiety na najlepszą grę, a nie serię. Ankieta, gdzie można zagłosować na ulubioną serię jest w innym temacie na forum.


RE: Jaki jest najlepszy horror na PS2? - Angerfist - 24-08-2011

Silent Hill 3 z wyżej wymienionych ponieważ najczęściej wracam właśnie do tej gry ( następna w kolejce to Resident Evil 4) Rewelacyjna grafika, dźwięk, najlepsze lokacje w całej serii gra jest super. Fakt że Resident Evil Code Veronica ma najwięcej głosów świadczy że klasyki dają rade Smile