PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ortografia. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Ortografia. (/thread-ortografia)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ortografia. - kubuschojnowski - 05-05-2009

Co prawda to prawda, mam 13 lat a jednak byłem mistrzem ortografii w klasach: 2,3,4,5 jednak w 6 się nie pofarciło Smile
Pozdro


RE: Ortografia. - The Boss - 16-07-2009

Widzicie, sprawa wygląda tak, że takich osób nie lubię, bo według mnie nie potrafią pisać po polsku. Jak piszemy po polsku, to po polsku. Jak chcecie po angielsku, możemy po angielsku. A większość wypowiadających się w tym temacie robi błędy (interpunkcja to też błędy), także proszę - albo zaczniecie pisać poprawnie, albo się nie wypowiadajcie, bo to żenujące. ;-) Tak samo jakby złodziej pisał, że nikt nigdy nie ukradł i tępi to zachowanie.

Jedynym wyjątkiem w tym temacie jest użytkownik Krys, który powiedział co na ten temat myśli i nie kryje się jak większość z tym co robi. Słuchajcie go, to może się czegoś nauczycie.


RE: Ortografia. - Krochy - 22-07-2009

Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Interpunkcja nie rzuca się w oczy aż tak szczegulnie jak to. Też czasem błędy popełniam, ale to przecież normalne, zwykła rzecz. Zakładając ten temat, chciałem wiedziec, co myślicie na temat dzieci w wieku 11-13 lat, które notorycznie popełniają błędy, a do tego chcą zlikwidowac ortografię.

Wyobraźcie sobie - gdyby nie było ortografii - otwierasz książkę/gazetę/prasę/instrukcję/słownik/cośtam/cośtam na 1 stronie, i widzisz uroczy napis: "Strona głuwna".


RE: Ortografia. - Sanosuke - 22-07-2009

Mnie strasznie kują w oczy błędy ortograficzne, sam czasami popełniam błędy, ale jeśli ktoś ma problem z pisaniem poprawnie po polsku to niech korzysta z Firefox'a, ponieważ wyłapuje błędy w wiadomości i podkreśla na czerwono, więc proszę się nie tłumaczyć dysortografią, bo łatwo można temu zaradzić.

A co do tych dzieci... Większość pewnie nawet nie wie, że klikając "alt + o" można zrobić "ó".


RE: Ortografia. - Kurak5 - 22-07-2009

Nie tylko na forum tak piszą, widziałem w wielu grach np. Ho na gure".
Po co mają korzystać z Firefox'a przecież im to nie przeszkadza, nie rozumieją też, że komuś może to przeszkadzać.
Najczęściej u takich dzieci, ciężko jest na lekcji j.polskiego Big Grin


RE: Ortografia. - The Boss - 22-07-2009

(22-07-2009, 09:00)Darek napisał(a): co myślicie na temat dzieci w wieku 11-13 lat, które notorycznie popełniają błędy, a do tego chcą zlikwidowac ortografię.

Nie tylko dzieci w tym wieku popełniają notoryczne błędy. Uwierz.


RE: Ortografia. - Barid92 - 31-07-2009

sam popełniam dużo błędów mam dysleksje Tongue trudno jest to opanować ale nie jest to niemożliwe sam jestem najlepszym przykładem (mam 17 lat ) Tongue


RE: Ortografia. - The Boss - 01-08-2009

Najlepszym przykładem lenistwa, bo ci się nie chce pisać poprawnie. Nie wykręcaj się tylko dyslekcją, bo nawet jeśli ją masz to widać masz to gdzieś i nie starasz się wklepywać słowa dobrze.


RE: Ortografia. - Bart - 03-08-2009

Co do dysleksji, to dyslektyk ma poważny problem z przecinkami. Nie jestem dyslektykiem, ale mam problem kiedy piszę się nie razem a kiedy oddzielnie.


RE: Ortografia. - Kurak5 - 04-08-2009

@Bart musisz poznać zasadę, kiedy pisze się oddzielnie, a kiedy osobno i po problemie Wink Tak samo jest z ortografią