PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio oglądałeś? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Filmy i seriale (https://playstationforum.pl/forum-filmy-i-seriale)
+--- Wątek: Co ostatnio oglądałeś? (/thread-co-ostatnio-ogladale%C5%9B)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 07-12-2014

Non-stop - trzymający w napięciu thiller. Bill Marks (Liam Neeson) pracuje jako agent ochrony lotów. Po wejściu na pokład, otrzymuje SMS z informacją, jakoby morderca miał zabić jednego z pasażerów w ciągu 20 minut. Marks za wszelką cenę chce pokonać złoczyńcę, ale daje wplątać się w jego sidła.

Mały spoiler. [spoiler]Bardzo dobry film, świetna rola Neesona. Całość została jednak zepsuta przez bardzo słabe zakończenie z happy endem, na które zareagowałem śmiechem.[/spoiler]

Furia (2014)
Niemcy, rok 1945, koniec II wojny światowej. Don Collier, doświadczony czołgista, dostaje pod swoje skrzydła chłopaka o imieniu Norman Ellison. Ten o wojaczce nie ma bladego pojęcia, a będzie musiał wykazać się odwagą i męstwem w drużynie, która nie jedną śmierć w życiu widziała. Żołnierze podejmują decyzję przeforsowania linii ognia i postanawiają wkroczyć w samo serce terenu wroga.

Oglądał ktoś?


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 14-12-2014

Furia - a no oglądałem ostatnio. Niby filmów o wojnie już tyle było i nie można w tym temacie wymyślić za bardzo nic nowego, ale oglądało mi się nadzwyczaj przyjemnie. Historia jednego czołgu z porytą załogą. "Witam w załodze i staraj się z nikim nie zaprzyjaźnić" - te słowa chyba najlepiej oddają sytuację tych gości na froncie. Najlepsza scena to oczywiście zabawa w dom, jak określił to jeden z żołnierzy. Nie będę ukrywał, że duża zasługa w wysokiej ocenie dla tego filmu przeze mnie to Brad Pitt, który słabych ról nie ma. Końcówka spaprana, ale do przewidzenia. 8/10

Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974) - nie spodziewałem się po tym filmie niczego dobrego. Dość powiedzieć, że obejrzałem już... no właśnie, nawet nie wiem ile jego rimejków, a jego samego nigdy. Mimo to zaskoczył mnie pozytywnie. Ojciec slasherów po 40 latach od premiery prezentuje się dalej apetycznie. O ile można w ogóle użyć tego przymiotnika w tym kontekście. Już początek, kiedy grupka nastolatków zabiera pewnego autostopowicza, daje do myślenia. Gość autentycznie przeraża swoim szaleństwem i ciężko za nim nadążyć z kołaczącą gdzieś w łepetynie myślą: "co on do cholery robi?". I co robią ci nastolatkowie, bo po krótkiej chwili refleksji dochodzę do wniosku, że ten film nie ma fabuły. 5 nastolatków wyrusza na jakieś wakacje do opuszczonego domu ojca jednego z nich. Pomysł irracjonalny, ale czego się spodziewać po horrorze? Pierwsze spotkanie z Leatherfacem jednak mnie rozczarowało. Zupełnie nie wygląda złowieszczo, a jak gruby pajac ze śmieszną maską. Jednakże klimat szybko się zagęszcza, a rodzinne spotkanie przy stole na długo zapadnie mi w pamięć. Prawdziwe szaleństwo. 7/10


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kraszu - 14-12-2014

Gorąco polecam dokument "Biało Czerwoni z Chrząstawy". Może słyszeliście w telewizji o drużynie z najniższej klasy rozrywkowej w Polsce, która regularnie przegrywa swoje mecze z kretesem i dla której niekorzystne wyniki dwucyfrowe są codziennością? Nad losami tego klubu pochylił się znany dokumentalista Andrzej Fidyk robiąc o LZS Chrząstawa profesjonalny reportaż. Ubaw podczas seansu gwarantowany. Niemniej jednak nie tylko o szyderę tu chodzi. Takie są po prostu realia w wiejskich klubach. A Pan prezes jest w tej chwili w moich oczach małym bohaterem. Robi coś od siebie, z sercem, z zaangażowaniem. Wioska ma swój klub mimo skrajnie niekorzystnych warunków - zarówno w kwestii infrastruktury jak i personaliów. Oby więcej takich ludzi, którzy działają w miejscach gdzie nie chce nawet spojrzeć reszta swiata. Polecam.

http://www.dailymotion.com/video/x2b3e2t_bialo-czerwoni-z-chrzastawy-2014_sport


RE: Co ostatnio oglądałeś? - JaDCorbeN - 14-12-2014

Ja dla Furii daję 6/10. Tacy czterej pancerni tylko zamiast psa to Brad Pitt Smile


RE: Co ostatnio oglądałeś? - RafalKa - 20-12-2014

Mam za sobą nocny maraton z Hobbitem w cinema (swoją drogą atrakcyjna oferta - za bilet trzeba było zapłacić całe 35 zł),
i tak na piątkowej nocce wyświetlane były trzy części Hobbita "Niezwykła podróż", "Pustkowie Smauga" i przed premiera "Bitwa pięciu armii",
Jak zapewne wiecie trzecia część jest kontynuacją przygód kompani w składzie krasnoludów, czarodzieja no i Bilba, która zaczyna się dokładnie tam gdzie kończy się Pustkowie Smauga,
Jak na Jacksona przystało efekty specjalne dopracowane na 99% do stówy zabrakło mi nazwijmy to "realizmu", tzn. nie mam nic przeciwko walki magów i innych rzeczy obowiązkowych w hobbicie, które właśnie są mocną stroną filmu ale są momenty (na szczęście bardzo mało) gdzie człowiek widzi że to już przegięcie (skakanie Legolasa po spadających ruinach wierzy - pomysł żywcem wzięty z jakiejś platformówki) czy nie do końca dopracowany element jego powietrznej wycieczki - niekiedy widać niedoróbki, gdzie w innych tytułach byłoby to niezauważalne, jednak jeśli widz rozpieszczany jest naprawdę high levelem to oko robi się wrażliwe i zaczyna wyłapywać takie detale.
Co do fabuły żeby nie spoilerować i psuć frajdy z oglądania zapodaję ogólnikowy przegląd i moje odczucia, które niestety są mieszane,
Mianowicie jak wiecie mamy tam miłość, walkę, smoki, czary, znowu łamanie kości, niesamowite widoki, dodając do tego w/w efekty specjalne i w efekcie mamy sprawdzoną receptą na sukces/kasę, tylko ALE (i to nie małe) - osobiście bardzo jestem sceptyczny i krytycznie patrzę na pomysł w filmie kiedy w ruch idą topory, miecze, siekiery i bachhh w samym środku tej zawieruchy dzieciarnia, która co zrobić no znalazła się w nieodpowiednim momencie w nieodpowiednim miejscu, co zrobić, ale w moim odczuciu jest to bardzo przesłodzone - ogólnie oglądając film miałem poczucie że zaraz gdzieś za rogiem zobaczę amerykańską flagę i wyzwolicieli - klimat podobny jak w Dniu niepodległości (jeśli wiecie co mam na myśli) ogólnie pisząc momentalnie film robi się mdły Sad
Podsumowując moja ocena to 7/10
Na duży plus efekty specjalne i tutaj jest to uczta dla oczu
Minus to przed chwilką opisany od jakiegoś momentu "mdły" klimat filmu
Fan i tak wie że to jego pozycja obowiązkowa a i pozostałym można spokojnie go polecić.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 20-12-2014

Również byłem na maratonie Hobbita, moje odczucia są podobne do Twoich. Niektóre sceny przyprawiały o mdłości, mówię właśnie o tej dzieciarni która biegała po polu bitwy czy wyjściu w bój kompanii Thorina, która choć kilkuosobowa, odwróciła przebieg bitwy. Zresztą - 300 chłopków z miasta chwyciło za widły i poszło naprzeciw armii orków i w sumie nikt z nich nie zginął, w ostatnich scenach po bitwie było ich wciąż tyle samo. Skakanie Legolasa po spadających schodkach to grube przegięcie, podobnie jak po głowach krasnoludów podczas ucieczki w beczkach. A scena w której po wojnie zamiast pomagać rannym, Bilbo i Gandalf siadają wygodnie niczym na przystanku autobusowym i zaczynają rozmawiać, odpalając fajkę? Oczywistym jest również, że dupę bohaterom musiały uratować orły, które w sumie mogły kompanię od razu odstawić na Samotną Górę, ale Gandalf zapomniał im o tym powiedzieć.

Generalnie jednak maraton mi się podobał, filmy poza wyżej wymienionymi wadami nie są złe, choć do poziomu Władcy nie dosięgają. Trudno jest mi je jednogłośnie ocenić, dobre momenty i przepiękne zdjęcia przeplatają się tu właśnie z takimi babolami. Wolałbym żeby były poważniejsze. Hobbit jest jednak bajką dla dzieci i nie można było wymagać od niego takiej powagi, jak w przypadku trylogii Pierścionka. Kasy wydanej na bilet jednak z pewnością nie żałuję.

P.S. Tobie też podobała się Evangeline Lilly? Wygląda w tym filmie niesamowicie, choć gra drętwo Smile
Szkoda że maraton władcy był tydzień temu, mógł być po Hobbicie. Byłem dwa lata temu, ale poszedłbym raz jeszcze.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - RafalKa - 21-12-2014

Mr.Q napisał(a):P.S. Tobie też podobała się Evangeline Lilly?
Smile niestety jej serce należy do krasnoluda, a na księcia nie ma zgody...


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 23-12-2014

Ja chciałbym wreszcie wiedzieć, kiedy wyjdzie Ludzka Stonoga 3, której premiera miała być w kwietniu 2014.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kraszu - 23-12-2014

Ja ma zamiar obejrzeć wszystkie serie LOST Zagubieni. Aktualnie ogarniam pierwszy sezon. To zdecydowanie najlepszy, najbardziej fascynujący serial z jakim do tej pory się spotkałem. Evangeline Lilly to śliczna aktorka. W Zagubionych podobała mi się od zawsze.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Cwieku - 23-12-2014

Ja ostatnio byłem z dziewczyną na filmie Love Rosie-niby komedia romantyczna a spodobało mi się. Film jest ciekawy,daje dużo do myślenia. Podobała mi się gra aktorska głównych bohaterów Smile Ogólnie to polecam bardzo film.