PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio oglądałeś? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Filmy i seriale (https://playstationforum.pl/forum-filmy-i-seriale)
+--- Wątek: Co ostatnio oglądałeś? (/thread-co-ostatnio-ogladale%C5%9B)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Jack Krauser - 27-08-2014

Nawet sporo tego było. Jako, że uwielbiam bajki zacznę od nich. Toy Story 1, 2 i 3. Klasyka, co tu dużo mówić. Zadziwiające jest, że Toy Story 1 wyszło w 1995 roku, trzecia cześć wyszła w 2010 i ta bajka w ogóle się nie zmieniła i o dziwo trzecia cześć jest zdaje się najlepsza. Jest to naprawdę niesamowite patrząc chociażby na dzisiejszy rynek gier i to co stało się z markami takimi jak Silent Hill chociażby. Widziałem film Mechanik na dniach "El maquinista" czy też "Maquinista, el" dla mnie wyśmienity, w żadnej mierze nie był przewidywalny, był zaskakujący z odjechanym zakończeniem o człowieku cierpiącym na bezsenność. "Sekretne Okno" z Johnny Depp`em. Przewidywalny do bólu, ale to dla tego, że z góry wiedziałem, iż jest z kategorii schizofreników etc. Jednak dobry. Ciekawy. "Dom szaleńców" - " ang. "Madhouse". Ciężko stwierdzić czy to dobry film czy słaby, jest on o szpitalu psychiatrycznym, ciekawy, jednak koniec wyjątkowo nieudany. Niby zaskakujący a jednak słaby jak na tego typu zakończenia. "Let me in" - "Pozwól mi wejść" niezły. Cholera, naprawdę dobry z kategorii horror. Nie ma tutaj zbyt wiele akcji, jednak film jest wyśmienity, nie wiem co napisać na jego temat. Ale wiem, że warto obejrzeć. Ostatni to "Dziewiąta sesja" o firmie zajmującej się usuwaniem azbestu. Dobry horror dla osób lubiących filmy dziejące się w jednym miejscu, które ja uwielbiam. Zagmatwany, nieprzewidywalny, czasami wydaje się, że już wiesz o co chodzi a jednak i tak potrafi zaskoczyć. Chociaż odczułem duży niedosyt po jego obejrzeniu, czegoś mi tam zabrakło, jakiejś głębi, nie najadłem się tym zakończeniem, dalej byłem głodny, a nagrania odsłuchiwane w filmie, budzą grozę, bez wątpienia, te głosy, polecam.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 27-08-2014

Czysta formalność - myślałem, że widziałem już wszystkie zjadliwe filmy z niewiadomą w tle, ale całe szczęście myliłem się. Jakimś cudem trafiłem na ten klimatyczny kryminał. Film zaczyna się od strzału, a potem widzimy gościa, który w okropnej ulewie biegnie przez jakąś wioskę. Zgarnia go policja i... zaczyna przesłuchiwać jako podejrzanego w sprawie o morderstwo. Facet zachowuje się co najmniej dziwnie, raz sprawia wrażenie szczerego i prostodusznego, innym razem gada jak obłąkany. Do samiuśkiego końca nic się nie wyjaśnia. Do tego genialny klimat - przesłuchanie odbywa się w czymś w rodzaju twierdzy, a na około siąpi siarczysty deszcz. Świetne role Depardieu jako podejrzanego i Romana Polańskiego w roli przesłuchującego. 8/10

Niesamowity Spider-Man 2 - nie ominął i mnie ten blockbuster. Początek tego filmu wyglądał co najmniej jak żart. Andrew Garfield pajacował jak dzieciak i może właśnie dzieci bawiły jego często wymuszane żarciki. Potem się nieco uspokoił, ale za to wkradł się słitaśno-gorzki wątek jego relacji z Gwen Stacy (swoją drogą Emma Stone powinna nosić tylko rude włosy!). Marc Webb już pierwszym filmem udowodnił, że potrafi zaciekawić widza i mimo wszystko to zrobił. W niektórych momentach wymknął się sztywnym schematom i puszczał oczko do widza, ale jednak drugi Spider-Man to żaden szał. Ot po prostu lekki filmik na obejrzenie, ale który absolutnie niczego nie zmienia. 6+/10


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Dah-Ridah' - 31-08-2014

Ostatnio oglądałem Wyścig z Czasem. Ten z Denzelem. Typowy amerykański szajs. 3/10. Marna fabuła, ale jako przystawka przed jakimś grubszym filmem w sam raz, nie polecam.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 16-09-2014

Gwiazd naszych wina - obił mi się tytuł o uszy, że może być dobry i taki też był. Mimo, że traktuje o odwiecznym błogosławieństwem i przekleństwie zarazem, czyli miłości, to nie zatraca się w mdłych i kiczowatych scenach jak większość tego typu. Chora na raka dziewczyna (żadna znowu piękność) szybko zaczyna żywić tym uczuciem chłopaka, który z raka się wyleczył i który zaraża ją swoją bezpośrednim podejściem i optymizmem. Sporo świetnego humoru, ale i rozczarowań tak je nazwijmy. Rozczarowań filmowych bohaterów oczywiście, bo film ogląda się jednym tchem. 8+/10

Diabelska przełęcz - 3 chłopaków znika, a potem zostaje odnalezionych zabitych w bestialski sposób. I w zasadzie tyle wiemy od niemal początku i tyle będziemy wiedzieć do końca. Opartej na faktach historii brak większego zacięcia, a niektóre sceny, a w zasadzie reakcje ludzi (najczęściej organów ścigania) porażają swoją głupotą. Nie chce mi się sprawdzać czy tak naprawdę było, ale po glinach wszystkiego się można spodziewać. Końcowe napisy streszczające życie mieszkańców po tym, co widzimy w filmie były ciekawsze od niego samego. Szkoda, bo liczyłem na dobry thriller. 6/10

Sugar Man - dokument, o którym ciężko cokolwiek napisać, żeby nie spalić. Rodriguez był świetnie zapowiadającym się wokalistą, który jednak nie spotkał się praktycznie z żadną aprobatą w swoim kraju. Zrobił za to niewiarygodną karierę w RPA i stał się symbolem buntu przeciwko apartheidowi w tymże kraju. Jeszcze bardziej ciekawe i na tym się film opiera, że nikt chłopa nie zna. Nie wiadomo skąd się wziął, kim jest, brak jakichkolwiek nawet szczątkowych informacji o nim, a "sprzedał" w południowafrykańskim państwie szacunkowo 0,5 mln płyt! Na tym może poprzestanę, a dokument nabiera rozpędu zdecydowanie dopiero w drugiej połowie. Warto obejrzeć ze względu właśnie na momenty, które się tam pojawiają. Mocne7/10


Co ostatnio oglądałeś? - Spaidi - 13-10-2014

22 jump street, totalnie głupie xd jednak nie spodziewałem sie ambitnego kina, dużo śmiechu i idiotyzmów. Ci kto lubi 7/10


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Jack Krauser - 23-10-2014

Commando 1985 z Arnoldem, klasyka, czy trzeba coś dodawać.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 19-11-2014

Właśnie miałem pytać Krata, czy oglądałeś Diabelską Przełęcz. Jestem świeżo po seansie i pomimo tego że film był mocno średni, historia w nim opowiedziana bardzo mnie zainteresowała. Właśnie ściągam dokument West of Memphis który ponoć odpowiada na większość pytań.

A film był bardzo źle zrealizowany, z takiej dobrej historii reżyser zrobił breję wyzutą z emocji.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - mattek - 19-11-2014

W przeciągu ostatniego miesiąca zobaczyłem dwie polskie produkcje: "Miasto 44" oraz "Bogowie".
Obydwa filmy bardzo dobre i godne polecenia, z delikatną przewagą na stronę "Bogów".


Co ostatnio oglądałeś? - krzysiekao - 20-11-2014

Ostatnio miałem przyjemność oglądać film "Bez Litości" z Denzelem Washingtonem. Muszę przyznać,ze film jest dość przewidywalny,ale i tak dobrze sie go oglądało. Ścieżka dzwiękowa podobna do MGS3, ta sama osoba ja skomponowała.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - JaDCorbeN - 20-11-2014

Mnie żona namówiła na kino jak byliśmy na wyjeździe. Wybrała "Obywatel" Stuhra z nim oraz synem w rolach głównych.
Miała być super komedia, było jak zawsze. Jednak film pokazywał fajnie naszą historię, i perypetie głównego bohatera na przykładzie ważnych wydarzeń z historii polski. Polecam do oglądania bo jednak parę śmiesznych momentów jest, ale też skłaniających do refleksji.
Ja jednak trochę się zawiodłem, spodziewałem się czegoś w rodzaju "Zezowate szczęście" tyle że w czasach powojennych i PRL-owskich.